Agata źle się czuje z tym, że jej chłopak pochodzi z bogatej rodziny, a ona wręcz przeciwnie. Jeśli masz podobny problem, sprawdź co zrobić w tej sytuacji.

Bogaty chłopak i biedna dziewczyna

,,Hej, mam poważny problem i liczę na Waszą pomoc. Może któraś z czytelniczek też była lub jest w podobnej sytuacji i powie mi co robić. Chodzi o to, że od pół roku jestem z Maćkiem i on pochodzi z bardzo bogatej rodziny. Chodzimy razem do jednej klasy i on od zawsze mi się podobał. Spotkaliśmy się kiedyś na domówce u wspólnej znajomej, dużo gadaliśmy i on poprosił mnie o numer. Tak to się zaczęło. Na początku nie przeszkadzało mi to, że mnie gdzieś zapraszał lub kupował kwiaty, ale on daje mi coraz droższe prezenty. Raz zobaczyłam też ile zapłacił za nasz obiad i się przeraziłam! Ja pochodzę z biednej rodziny i nie dostaję nawet kieszonkowego. Źle mi z tym, że nie stać mnie, żeby go gdzieś zaprosić. On mówi, że to nie problem, bo przecież on ma kasę i może zapłacić, ale czuję się tak jakbym go naciągała. Nawet do domu wstydzę się go przyprowadzić, bo mieszkamy w kiepskich warunkach, a ja mam pokój z siostrą, więc spotykamy się albo u niego albo na mieście. Mam wrażenie, że jego rodzice krzywo na mnie patrzą i myślą, że jestem z nim dla kasy. Co mam robić? Kocham go i chcę z nim być”. Agata, 16 lat.

Nie masz wpływu na sytuację finansową w Twoim domu. To nie Twoja wina, że w Twoim domu się nie przelewa, dlatego w żadnym wypadku nie powinno Ci być z tego powodu wstyd. Twój chłopak nie ma z tym problemu, dlatego może warto go jednak do siebie zaprosić. Jeśli Wasz związek jest poważny to prędzej czy później i tak będziesz musiała to zrobić. Po prostu uprzedź go, że nie mieszkasz w pałacu 🙂

Jeśli droższe prezenty wprawiają Cię w zakłopotanie, to powiedz o tym Maćkowi. On prawdopodobnie nie zdaje sobie sprawy z tego, że jego podarunki Cię krępują. Porozmawiaj z nim i powiedz, że chociaż cieszą Cię jego prezenty, to wolałabyś, żeby trochę z nimi przystopował i wyjaśnij dlaczego. Twój chłopak powinien to uszanować lub przekonać Cię, że niepotrzebnie się przejmujesz.

 Zrezygnujcie z drogich restauracji. Możecie jadać w tańszych miejscach, lub (jeszcze lepiej) gotować samemu! To sprawia wiele przyjemności, a poza tym jego rodzice powinni docenić fakt, że zamiast wydawać pieniądze w drogich restauracjach, wolicie oszczędzić i przygotować coś dobrego (pewnie chętnie spróbują Waszych specjałów).

Udowodnij rodzicom, że nie zależy Ci na pieniądzach. Jeśli rodzice Maćka mają duży majątek, to oczywiste, że boją tego, że ktoś tylko czyha na ich pieniądze. Po prostu nigdy nie dawaj im powodów do tego, aby tak myśleli, a z czasem na pewno uwierzą w to, że jesteś z ich synem, bo go kochasz. Jeśli faktycznie rodzice swoim zachowaniem dają Ci do zrozumienia, że za Tobą nie przepadają, poproś Maćka, by z nimi porozmawiał. W końcu jego dobro powinno być dla nich najważniejsze, a jemu jest dobrze z Tobą 🙂

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://weheartit.com | http://pexels.com
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here