Źródło: Pinterest

Zobacz powszechne błędy w makijażu brwi i staraj się unikać tych wpadek!

Brwi to bardzo ważny element makijażu, ponieważ są one ramą twarzy i niekiedy decydują o tym, jaki charakter będzie miał Twój look. Niestety jest to drażliwy temat, ponieważ bardzo łatwo zepsuć sobie brwi, co niewątpliwie rzuca się każdemu w oczy. W tym poście pokażemy wszechobecne błędy, pojawiające podczas malowania brwi.

Najczęściej popełniane błędy w makijażu brwi

Nieprzeczesane brwi. Jest to częsty błąd, którego większość dziewczyn nie jest świadoma. Ważne jest, żeby przeczesywać brwi przed malowaniem, po to by zaznaczyć dobrze ich kształt, ale także po zakończeniu wypełniania, aby pozbyć się nadmiaru produktu i ujarzmić włoski.

Zbyt duża ilość produktu. Jeśli nałożysz zbyt dużo produktu, nie będzie to wcale wyglądać korzystnie, a raczej sztucznie. Nabieraj małe ilości kosmetyku i wykonuj delikatne ruchy. Miej na uwadze, że łatwiej jest stopniować intensywność koloru niż wymazać niepotrzebny produkt.

Wypełnianie brwi od początku. Tym sposobem możesz łatwo przesadzić i sprawić, że brwi będą wyglądać sztucznie. Zacznij lepiej od „ogona” brwi, który powinien być bardziej ostry i lekko mocniejszy niż przód brwi.

Grube, przerysowane kształty. Wypełniając brwi koniecznie wykonuj krótkie, delikatne ruchy, aby stworzyć wrażenie namalowanych włosków. Obrysowywanie brwi grubymi kreskami, a potem ich wypełnianie to totalna porażka! Nie popełniaj tego błędu pod żadnym pozorem! 🙂

Zły pędzelek. Tutaj chodzi nam o używanie pędzelka do pomady. Twoje narzędzie gra równie ważną rolę, co sam produkt. Pędzelek powinien być mały, a przede wszystkim cienki, ścięty i precyzyjny.

Niedobry kosmetyk. Czyli najbardziej oczywisty błąd. Oprócz koloru liczy się też formuła i sposób użytkowania. Tutaj sprawdza się metoda prób i błędów – musisz testować różne produkty, aby sama się przekonać, co sprawdza się dla Ciebie najlepiej.

Czytaj także: Najlepsze odżywki do brwi – nasz ranking

błędy w makijażu brwi

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj