Zobacz najczęstsze błędy popełniane przez nastolatki związane z podkładem.

Podkład to kosmetyk, który stanowi bazę dla kolejnych kosmetyków. To od niego często zależy, jak będzie wyglądać cały makijaż i jaki efekt chcemy uzyskać. Niestety z aplikacją podkładu wiąże się wiele problemów i błędów, które bardzo rzucają się w oczy. W tym wpisie, pokażemy kilka z nich – być może nawet nie wiedziałaś, że coś robisz źle.

Najczęściej popełniane błędy związane z podkładem

#1. Brak kremu pod spodem

Za dobrym makijażem stoi dobra pielęgnacja, dlatego jeśli aplikujesz podkład od razu na „nagą” skórę, popełniasz spory błąd. Skóra potrzebuje dobrego nawilżenia przed stosowaniem jakichkolwiek kosmetyków kolorowych na twarz. Nawet jeśli Twoja skóra się przetłuszcza – krem jest potrzebny każdemu.

#2. Zły podkład

Najczęstszy błąd każdej kobiety to źle dobrany podkład i to nie tylko pod względem koloru. Oczywiście za ciemny lub też za jasny podkład to bardzo poważny błąd (tak samo jak źle dobrane tony – to od razu rzuca się w oczy). Poza tym kompletną wpadką jest nieodpowiednio dostosowany podkład do danego typu cery, np. mocno kryjący i matujący do cery suchej. Jeśli sama nie wiesz, czego potrzebuje Twoja skóra, pani w drogerii na pewno Ci pomoże.

#3. Sucha gąbeczka

Jeżeli aplikujesz podkład gąbką i nie moczysz jej przed nakładaniem podkładu, to niestety źle używasz tego narzędzia. Gąbeczka powinna być zmoczona, aby nie wchłaniać tyle produktu, żeby zmienić swoją strukturę i po to idealnie wtopić podkład w skórę.

#4. Zły sposób aplikacji

Przeciąganie podkładu po twarzy (smarowanie) powoduje tylko smugi i plamy na twarzy. Ruch stemplujący jest o wiele lepszy i zapewnia lepszy wygląd skóry.

#5. Za dużo warstw

Nakładanie dużej ilości podkładu, kilku warstw kosmetyku może i zapewni wysokie krycie, ale przy okazji też efekt maski, co nie jest ani modne, ani estetyczne. Jeżeli potrzebujesz dodatkowego punktowego krycia, po prostu zainwestuj w dobry korektor – kamuflaż.

#6. Podkład pod oczy

Niektórzy wychodzą z założenia, że podkład jest do całej twarzy i ma zakryć wszystko, a w tym cienie pod oczami. Jak wielka jest to pomyłka! Skóra pod oczami jest ok. 5 razy cieńsza niż skóra twarzy, więc podkład nie może być przeznaczony do obu tych obszarów jednocześnie. Jeśli podkład będzie nakładany na obszar wokół oczu, szybko pojawią się zmarszczki, a skóra będzie przemęczona.

#7. Wyraźne granice

Wiele osób zapomina o nakładaniu podkładu również na szyję i koło uszu. Jeśli kosmetyk jest ciemniejszy lub oksyduje, to będą widoczne granice między podkładem, a skórą. Dlatego przeciągaj podkład w stronę szyi i pod żuchwę, aby wszystko wyglądało spójnie.

Czytaj także: 9 najczęstszych błędów makijażowych!

błędy w aplikacji podkładu

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj