Źródło: Pinterest

Nauka poprzez zabawę? To możliwe! Poznaj najlepsze (naszym zdaniem) aplikacje przeznaczone do nauki.

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z internetu w telefonie. Przeglądamy social media, czytamy plotki o gwiazdach, wysyłamy maile i wiele innych. Możemy jednak wykorzystać ten czas bardziej produktywnie i poświęcić go na naukę. Pewnie większość z Was właśnie się skrzywiła, ale zaraz udowodnimy Wam, że to wcale nie musi być nudne! Na rynku dostępne jest mnóstwo aplikacji, które mają za zadanie pomóc nam się uczyć w taki sposób, aby było to łatwe i przyjemne.

Najlepsze aplikacje do nauki

Matematyka

Często określana jest królową polskich nauk – jednak bardzo dużo uczniów ma z nią problem. Kłopot sprawiają szczególnie zadania tekstowe oraz skomplikowane równania. Aplikacje na telefon mogą pomóc wyjść z opresji i bezbłędnie wykonać pracę domową.

Photomath – Pomaga rozwiązywać zadania matematyczne, jej atutem jest opcja „krok po kroku”, dzięki której możemy prześledzić sposób rozwiązania równania.

Labmat – Wizualnie bardziej przypomina grę – jest dedykowana dzieciom z młodszych lat. Uczy prostych działań oraz tabliczki mnożenia.

Symbolab – Jedno z najbardziej przydatnych narzędzi do nauki matematyki. Rozwiążemy dowolny problem oraz dowiemy się, jak dojść do prawidłowego wyniku. Z tą aplikacją już żaden problem na tej płaszczyźnie nie będzie straszny.

Języki obce

W przypadku języków obcych najważniejsza jest regularność. Niepowtarzane słówka oraz niećwiczone gramatyczne konstrukcje bardzo szybko idą w niepamięć.

Speak English – Aplikacja zawiera zbiór rozmówek z dźwiękiem, co doskonali nie tylko zasób słownictwa, ale również wymowę.

Duolingo – Przypomina grę, zawiera mnóstwo krótkich lekcji, po których skończeniu przechodzimy do następnych etapów i poziomów. Dzięki tej aplikacji można nauczyć się wielu języków.

Hello Talk Learn – To aplikacja dla osób, które znają już podstawy i chcą posiąść większą wiedzę. Przy okazji można poznać świetne osoby i zawrzeć znajomości na lata. Aplikacja przypomina portal społecznościowy, można rozmawiać z osobami z niemal każdego zakątka świata.

Geografia

Z zakresu geografii najwięcej problemów uczniom sprawia zapamiętywanie stolic oraz flag. Przy wyborze aplikacji kierowałyśmy się tymi kryteriami.

Stolice wszystkich państw świata – Na tej platformie istnieje wiele możliwości nauki: gra na czas, dopasowywanie, quizy itd. Można wybrać poziom: łatwiejszy lub trudniejszy.

Flagi państw świata – Quiz ma aż 10 poziomów trudności, więc uczeń z każdej klasy odniesie  korzyści korzystając z tej aplikacji. Na każdym etapie trzeba rozpoznać 23 flagi.

Znacie więcej ciekawych aplikacji do nauki? Piszcie w komentarzach!

aplikacje do nauki

Źródło zdjęć: http://favim.com

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj