Źródło: Pinterest

Zbliża się szkoła, a więc najwyższy czas, abyś nieco rozruszała swój umysł. W tym wpisie znajdziesz 10 gier, które Ci w tym pomogą.

W czasie wakacji z pewnością (jak większość z nas) zdążyłaś się rozleniwić. Co zrobić, aby zmusić nieco swój mózg do logicznego myślenia, tak aby w szkole lepiej dawać sobie radę? Dobrą opcją są gry na telefon: łamigłówki, quizy, układanki. Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, a przy okazji wykorzystać wolny czas w deszczowe dni.

Najlepsze darmowe gry na telefon, które rozruszają Twój umysł!

#1. Blockudoku

Gra polega na ustawianiu klocków w taki sposób, aby wszystkie małe kwadraciki w pionie lub poziomie były zapełnione lub aby powstały całe kwadraty 3×3. Wbrew pozorom, nie jest to aż takie proste.

#2. Words Of Wonders

To idealna propozycja dla tych, którzy chcą wzbogacić swoje słownictwo. WOW to nic innego jak krzyżówka, do której trzeba układać słowa z podanych liter.

#3. Quiz House

Jest to zbiór różnych quizów oraz szkolnej wiedzy, zawarte w ciekawych pytaniach. Dzięki temu można się sprawdzić w danej tematyce, a nawet rywalizować ze swoimi znajomymi. Są tam kategorie takie jak: lektury, j. polski, j. angielski, ale również pytania z różnych seriali oraz filmów.

#4. Ball Sort Puzzle

To bardzo ciekawa gra, wymagająca logicznego myślenia. Polega ona na tym, że trzeba posegregować zbiorniki z piłeczkami w taki sposób, aby w każdym były piłeczki tego samego koloru. Trzeba być przy tym uważnym, aby robić to w odpowiedniej kolejności.

#5. 2048 Original

Chociaż gra wygląda na prostą, to może sprawiać duże trudności. Teoretycznie wystarczy tylko połączyć kwadraty z tymi samymi liczbami, jednak w praktyce tutaj o zgubienie się, dlatego gra wymaga maksymalnego skupienia.

#6. Magic Jigsaw Puzzles

To nic innego jak układanie puzzli. Jest jednak do wyboru wiele opcji i poziomów trudności, tak że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

#7. Znajdź różnicę

Ta gra wyćwiczy Twoją spostrzegawczość. Obrazki są bardzo ciekawe i mają różne stopnie trudności. Gra ma aż 750 poziomów!

#8. Sudoku.co

Sudoku kojarzy chyba większość z Was. Dzięki tej grze nie tylko nauczycie się je rozwiązywać, ale i logicznie myśleć. A może nawet staniecie się mistrzami w ten rodzaj łamigłówki?

#9. Tile Fun

Gra polega na dopasowywaniu do siebie takich samych kafelków, zaczynając od tych na samej górze. Uczy spostrzegawczości i szybkiego myślenia.

#10. Zgadnij co to

To bardzo znana i lubiana przez większość osób gra. Za pomocą obrazków trzeba odgadnąć hasło, które nie zawsze jest oczywiste.

Grałaś w którąś z tych gier? A może polecasz jakąś inną? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Gry planszowe i karciane idealne na kwarantannę

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj