własnoręcznie zrobione prezenty

W tym wpisie znajdziecie 5 propozycji na najlepsze własnoręcznie zrobione prezenty dla bliskich.

Wakacje to moment, kiedy mamy sporo wolnego czasu. Możemy więc wykorzystać go na własnoręczne wykonanie prezentów dla chłopaka, przyjaciółki, mamy, czy dziadków. Opcji oraz okazji jest mnóstwo – mogą to być urodziny, imieniny, rocznica związku lub przyjaźni. Prezenty możemy jednak dawać również bez okazji 🙂 Poniżej przedstawię Wam kilka ciekawych podarunków dla bliskich oraz linki z instrukcjami, jak je wykonać.

Najlepsze własnoręcznie zrobione prezenty dla bliskich

1.  Exploding box

To małe pudełko, które po otwarciu rozkłada się na mniejsze części. W środku znajdują się małe upominki (takie jak słodkości, biżuteria, bilety na koncert) lub karteczki z ciepłymi słowami. Wykonanie exploding box jest proste, jednak dość czasochłonne. Aby stworzyć taki upominek potrzebny będzie głównie papier ozdobny, klej oraz nożyczki. Reszta zależy natomiast od nas.

Link do tutorialu: http://mamaw.uk/exploding-box-kurs-krok-po-kroku/

2. Album ze wspólnymi zdjęciami

To dobry pomysł, jeśli posiadasz sporo zdjęć z osobą, której chcesz podarować taki upominek. Możesz zakupić album o gładkiej okładce, bez żadnego motywu i ozdobić ją sama. Ciekawym pomysłem będzie również napisanie obok każdego zdjęcia czegoś miłego. Może to być opis dnia, kiedy powstała dana fotografia lub ciepłe słowa dla osoby, która otrzyma album.

3. Koperty ,,Open when… „

To listy lub paczki, w których znajdują się małe drobiazgi, listy, słodkości, zdjęcia i wszystko, co tylko chcemy przekazać drugiej osobie. Każdą kopertę należy otworzyć w odpowiedniej sytuacji, np. ,,Kiedy jesteś smutny”, ,,Kiedy nie możesz zasnąć”, ,,Kiedy potrzebujesz motywacji” itp.

Linki do pomysłów na koperty ,,Open when…”, które pojawiły się już wcześniej na naszej stronie:

Koperty ,,Open when?? ? pomysł na nietypowy prezent

Koperty ,,open when? ? pomysły #2

4. Słoik z karteczkami

To dobry pomysł szczególnie jeśli chodzi o prezent dla przyjaciółki lub chłopaka, ale sprawdzi się też jako upominek dla członka rodziny. Cała filozofia polega na włożeniu dowolnej ilości (złożonych) karteczek z miłymi słowami, cytatami lub powodami, dla których kochacie daną osobę, do ozdobnego słoika. Możecie także wykonać po jednej karteczce na każdy dzień roku, tak aby ważna dla Was osoba, codziennie mogła przeczytać ciepłe słowa.

5. Karty ,,52 reasons why i love you”

Do wykonania tego upominku potrzebna jest talia kart. Jak wskazuje nazwa, na poszczególnych kartach należy napisać powody, dlaczego kochamy bliską osobę. Na koniec wszystkie karty dziurkujemy i przewiązujemy ozdobną wstążką. Pomysł ten jest bardzo oryginalny i spersonalizowany, a zarazem łatwy w wykonaniu.

Macie więcej pomysłów na prezenty, które można wykonać własnoręcznie? Podzielcie się nimi w komentarzu!

Źródło zdjęć: Pixabay | Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj