Najpiękniejsze miejsca na świecie

Zobaczcie najpiękniejsze miejsca na świecie, które stworzyła matka natura.

Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka najpiękniejszych miejsc na świecie, które moim zdaniem warto byłoby zobaczyć kiedyś na żywo. Jeżeli jesteście ciekawi co to za miejsca, to zapraszam!

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#1. Praga, Czechy

Stolica Czech ? Praga. Od dawien dawna zachwyca turystów. Miasto rozdziela rzeka ? Wełtawa. Po lewej stronie Hradczany ? tutaj znajdują się najważniejsze zabytki. Po drugiej stronie leży Stare Miasto, poprzecinane średniowiecznymi uliczkami. Koniecznie trzeba też zobaczyć złotą uliczkę, zabudowaną maleńkimi, XVI-wiecznymi, pastelowymi domkami oraz Most Karola, słynący ze wspaniałych, barokowych rzeźb. Nie sposób wymienić wszystkich elementów tego miasta. Jednak zapewniam, że warto tam być i warto je dokładnie zwiedzić.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#2. Śladami Władcy Pierścieni, czyli Nowa Zelandia

To z pewnością będzie gratka dla fanów ?Władcy Pierścieni”, jak i również ?Hobbita”. Przemierzając Nową Zelandię możemy dostrzec piękne krajobrazy, które widzieliśmy na szklanym ekranie. Wystarczy odrobina wyobraźni i poczujemy się zupełnie jak na planie filmowym.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#3. Fiordy, Norwegia

Kraina morza i gór. Morze wciska się wgłąb lądu fiordami (to niezwykłe wąskie, kręte zatoki). Są to dawne doliny rzek sprzed 3 milionów lat wypełnione morską wodą. Fiordów jest bardzo dużo w Norwegii. Są małe i ogromne, wiją się wśród stromych skalnych ścian, niekiedy o wysokości nawet 1500 metrów. Często spotykane są tam również wodospady. Fiordy można podziwiać, płynąc między nimi łodzią. Ich prawdziwy urok dostrzeżemy posuwając się na północ.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#4. Meteory, Grecja

Klasztory ?wiszące na niebie”. Są to świątynie rozsiane na różnokształtnych skałach. Zadziwiają swoim pięknem aż do dziś. Obecnie, tylko dwa z nich, są ośrodkiem życia religijnego, a reszta pełni rolę zabytków i muzeów. Najbardziej urzekający jest jednak widok. Czemu meteory? Niektórzy przewodnicy tłumaczą to jako skały dotykające nieba.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#5. Machu Picchu, Peru

Jest to zaginione miasto Inków, położone w peruwiańskich górach. To jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Ameryce Południowej, o bardzo ciekawej historii. Widok zapiera dech w piersiach.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#6. Most wiatru i deszczu, Chiny

Zgodnie z dawnymi obyczajami lud Dong osiedla się w miejscach, gdzie wzniesienia sąsiadują z rzekami. Ich osady charakteryzują się przerzucanymi mostami w pobliżu bramy wjazdowej. To nie jest zwykły most, to raczej coś w rodzaju korytarza zawieszonego nad wodą, zabudowanego pawilonem. Ma on służyć jako miejsce do wypoczynku oraz jako osłona przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, stąd też jego nazwa. Konstrukcja wykonana bez użycia metalu, ma też charakter sakralny. Znajduje się tam bowiem świątynia ? miejsce kultu opiekunek wioski. Obok nowoczesnego mostownictwa jest wyjątkową zabytkową przeprawą. Prezentuje się wspaniale, szczególnie nocą.

 

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#7. Wielki Kanion, USA

Znajduje się w stanie Arizona. Jest to niezwykłe dzieło natury ? przełom rzeki Kolorado, który nadal zachwyca swoim pięknem.

Najpiękniejsze miejsca na świecie

#8. Wielka Rafa Koralowa, Australia

Niesamowicie przejrzysta woda ujawnia nam niemałe bogactwo fauny i flory, u wybrzeży Australii. Ten piękny cud natury najlepiej podziwiać jest, nurkując. Niesamowita przygoda!

Najpiękniejsze miejsca na świecie

Najpiękniejsze miejsca na świecieNajpiękniejsze miejsca na świecie

Świat jest piękny, a miejsc wartych zobaczenia jest naprawdę wiele. Mam nadzieję, że każda z Was będzie miała możliwość poznać cuda tego świata. Może macie jakieś ulubione miejsce lub takie, o którym marzycie, by tam pojechać?

Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj