idealny partner na Studniówkę
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/457608012109727721/ || https://pl.pinterest.com/pin/650136896189702504/ || https://pl.pinterest.com/pin/639370478333195258/

W tym roku czeka Cię Studniówka? Przygotowałyśmy dla Ciebie najpopularniejsze zwyczaje związane z balem maturalnym, które musisz znać!

Studniówka, czyli bal poprzedzający egzamin dojrzałości to ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia. Wiąże się z nim sporo zwyczajów i przesądów, które mają przynieść szczęście podczas Matury. Można w nie wierzyć lub nie, ale z pewnością warto je znać. Poniżej zamieszczamy najpopularniejsze z nich.

Najpopularniejsze zwyczaje Studniówkowe, które musisz znać!

#1. Załóż coś czerwonego

To może być bielizna lub dodatek w postaci podwiązki. Ważne, żeby była w kolorze czerwonym i została założona zarówno na Studniówkę, jak i sam egzamin maturalny.

#2. Garnitur przyniesie szczęście

Chłopcy powinni na Studniówkę przyjść w nowym garniturze. Przesiąknięty dobrą energią przyniesie szczęście, o ile będzie założony na egzaminy. Szczęście przyniesie także krawat, pod warunkiem, że nie zostanie zdjęty przez cały bal. Krawat powinien być oczywiście w kolorze czerwonym 🙂

#3. Owiń nadgarstek czerwoną nitką

Czerwona nitka związana wokół nadgarstka ma zagwarantować szczęście podczas Matury. Muszą być jednak spełnione 2 warunki: nitka musi być przewiązana przez życzliwą osobę i nie może zostać przerwana aż do egzaminu.

#4. Omijaj fryzjera szerokim łukiem

Zgodnie z przesądem każdy obcięty włos to pozbycie się części zdobytej wiedzy. Lepiej więc nie ryzykować oblaniem egzaminu i nie obcinać włosów aż do maja.

#5. Uważaj na rajstopy

Podczas zabawy uważaj, aby w rajstopach nie pojawiło się oczko, ponieważ to bardzo zły znak. Nawet niewielka dziurka może oznaczać, że wynik egzaminu będzie negatywny, dlatego zainwestuj w dobrej jakości rajstopy, wykonane z wytrzymałego materiału.

#6. Nie zapomnij o podwiązce

Tak jak już wspominałyśmy wyżej warto podczas Studniówki mieć na sobie podwiązkę. Aby przyniosła nam szczęście powinna mieć ona kolor czerwony i być założona na lewą nogę.

#7. Dobry zwyczaj…pożyczaj!

W czasie balu maturalnego powinnaś również mieć na sobie jakiś pożyczony element garderoby. Najlepiej, żeby jego właścicielem była mądra osoba, której wiedza spłynie na Ciebie. Im więcej będziesz mieć na sobie takich rzeczy, tym lepiej.

#8. Załóż wygodne buty

Jeżeli jesteś przesądna, to na Studniówkę lepiej załóż wygodne buty. Ich zdjęcie i tańczenie na boso może przynieść pecha podczas pisania egzaminu.

Znasz więcej Studniówkowych przesądów i zwyczajów? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jaki powinien być idealny partner na Studniówkę?

idealny partner na Studniówkę
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/457608012109727721/ || https://pl.pinterest.com/pin/650136896189702504/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj