Źródło: Pinterest

Jessica niedawno dowiedziała się, że jej wakacyjne plany legły w gruzach. Przeczytajcie jej list i poradźcie co powinna zrobić.

,,Hej, jestem Jessica i mam 15 lat. Chciałam się Wam pożalić, bo w sumie nie mam komu się wygadać, a problem jest dla mnie dość poważny. Chodzi o to, że moje wakacyjne plany legły w gruzach i mam mega doła. Wszystko przez moją głupią siostrę. Nienawidzę jej, bo ona zawsze wszystko dostaje, a ja nic!

W tym roku miałam jechać na obóz nad morze. Rok temu też tam byłam i było mega fajnie. Poznałam mnóstwo znajomych i w ogóle to się zauroczyłam. Z mnóstwem osób utrzymywałam jakiś tam kontakt przez ten rok i mieliśmy się latem tam znowu spotkać. Wiem, że ten chłopak też tam będzie i mega liczyłam, że coś może z tego być, bo dzieli nas trochę km, ale może namówiłabym go, żeby poszedł tutaj do szkoły… To już wszystko bez znaczenia, bo dzięki mojej siostruni nigdzie w tym roku nie pojadę.

Mój obóz miał kosztować około 2 tys zł. Wiem, że to mega dużo i rodzice byli trochę niezadowoleni, ale miałam go też dostać za świadectwo z paskiem + dorzucić trochę z mojego kieszonkowego. Moja siostra miała jechać do babci, bo tam w okolicy mieszka nasza kuzynka, która jest w jej wieku i jej to pasowało. Aha, ona ma 13 lat. Wszystko fajnie spoko, ale nagle się okazało, że kuzynka jedzie na jakąś tam kolonię czy spływ kajakowy i moja siostrunia sobie wykminiła, że one razem pojadą. Oczywiście ona hajsu nie ma, więc poleciała do rodziców. Ten jej beznadziejny obóz kosztuje chyba 1400 zł, więc taniej, a na dodatek trwa 10, a nie 7 dni. Pech chciał, że ona w tym roku ma mega dobre stopnie i będzie miała pasek na świadectwie, a ja miałam problem z matmą i chyba mi się nie uda. Rodzicom nie mówiłam, bo liczyłam, że poprawię, a poza tym miałam nadzieję, że pojadę na ten obóz nawet jak nie będę mieć paska.

2 dni temu rodzice wzięli mnie na rozmowę i tak zaczęli podpytywać o te stopnie… Stwierdziłam, że powiem im prawdę i wtedy się zaczęło. Ogólnie to się wkurzyli, a poza tym powiedzieli, że ja już na tym obozie byłam, a moja sis jeszcze na tamtym nie i że ona ma lepsze stopnie plus obóz jest tańszy niż mój, więc ona jedzie, a mi dadzą do wykorzystania te różnicę i mogę sobie to wydać na co chcę. Szkoda, że 600 złotych to trochę za mało na mój obóz… Ogólnie to stwierdzili, że nie stać ich na 2.

Nie wiem co robić, jestem po prostu załamana. Ciągle płaczę.. Już się poumawiałam ze wszystkimi, a teraz ma mnie nie być. Stracę nie tylko znajomych (bo kto o mnie będzie jeszcze pamiętał?), ale też szansę na miłość, bo na bank go jakaś inna poderwie. Dla mnie to jest koniec, po co mi ta kasa w ogóle. Chyba całe wakacje spędzę w pokoju przed kompem… Co mam zrobić? Już myślałam, żeby wziąć te kasę i za to pojechać na ten obóz, ale tam trzeba robić przedpłatę i przecież umowę podpisać, zresztą byłby mega gnój, więc lepiej nie”.

Czytaj także: ,,Czuję się wykluczona z naszej paczki znajomych?

Źródło zdjęć: Pinterest

8 KOMENTARZE

 1. Trzeba się było uczyć, a nie o glupotach myslec gowniaro. Teraz twoja siostra moze sobie hulac ze znajomymi, a ty będziesz gnila w domu sama jak palec ;–)

 2. A siostra nie może pojechać bo po? Ma dobre stopnie, więc zasłużyła. Poza tym to niesprawiedliwe gdybyś ty była na dwóch obozach, a ona na żadnym. Skoro rodzice nie mają pieniędzy na dwa to trzeba się jakoś podzielić. Na obozach świat się nie kończy. Ja mogę pomarzyć o tym żeby dostać sześć stów do ręki 😉 Za taką kwotę możesz spokojnke pojechać pociągiem do chłoptasia. Ogólnie jeju, na pewno jak będziesz chciała to ktoś będzie mógł Cię zawieść do tych znajomych, przecież w końcu będą wakacje. Btw. „Nie mam planów na wakacje”? Chyba nie zamierzałaś przez całe wakacje być na -dniowym wyjeździe 😀

  • Zgadzam się z tobą w 100%. Dorzucę jeszcze dla autorki tekstu; nie martw się, aż tak czymś co z biegiem czasu uznasz za mniej wartościowe, bo tak będzie. To są tylko znajomi, a sama uważasz, że nie będą o tobie pamiętać albo już zapomnieli, jaki sens dla nich kłucić się z rodziną. xxx

 3. Porozmawiaj jeszcze raz z rodzicami. Powiedz im, że bardzo chcesz jechać na ten obóz, ponieważ znalazłaś juz tan przyjaciół i chciałabyś się z nimi spotkać. Powiedz też ze to nie fair, że twoja siostra może jechac a ty nie. Możesz też dorzucić, że bardzo się starasz o dobre stopnie i bardzo Ci zależy na tym wyjeździe. Jezeli masz dobry kontakt z mamą to powiedz jej, że zauroczyłaś sie w takim chłopaku i on też tam będzie i bardzo byś chciała się z nim spotkać.
  Trzymam kciuki ?

  • Myślę tak samo, jak anonimowa Xx. Poważnie porozmawiaj z rodzicami, przygotuj listę korzyści wynikających z wyjazdu 🙂
   Jeśli problemem są pieniądze, to możesz posprzedawać swoje rzeczy, np. nieużywane ubrania, dawno przeczytane książki itp. Zarobisz dzięki temu nawet kilkaset złotych ;P

   Życzę powodzenia :*

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj