zeszyty

Masz mnóstwo starych zeszytów i nie wiesz, co z nimi zrobić? Zanim wyrzucisz je do kosza, koniecznie przeczytaj ten wpis 😊

Większość z nas ma w domu stare zeszyty, sprzed kilku lat. Część z nich jest zapisana, część zawiera puste kartki. Papier jest bardzo cenny i coraz droższy, a wielu ludzi go po prostu marnuje. Co w takim razie zrobić ze starymi zeszytami, aby nie trafiły od razu na śmietnik? Oto 5 sposobów!

Nie marnuj starych zeszytów. Sprawdź, jak wykorzystać je ponownie!

#1. Zrób z nich brudnopisy

Częściowo zapisane zeszyty, możesz wykorzystać jako brudnopis. Zapisuj w nich swoje notatki, zadania lub obliczenia, które później przepiszesz do zeszytu przedmiotowego. W ten sposób wykorzystasz wszystkie kartki i nie zmarnujesz papieru.

#2. Wyrwij puste kartki i zrób z nich notes

Jeśli w zeszycie zostało dużo wolnego miejsca i łatwo wyrwać z niego kartki, spróbuj je ostrożnie oderwać. Możesz je spiąć lub związać. W ten sposób powstanie mały notatnik, który możesz wykorzystać na zrobienie listy zakupów czy planu rzeczy do zrobienia.

#3. Wykorzystaj je w nowym roku szkolnym

Stare zeszyty, o ile zostało w nich trochę miejsca, możesz wykorzystać w nowym roku szkolnym. Po prostu zrób zakładkę, oddziel stary materiał od nowego i gotowe. Przy okazji będziesz miała wszystkie wiadomości w jednym miejscu.

#4. Zapisane kartki wykorzystaj jako podkładkę pod prace plastyczne lub papier do pakowania

Zapisane kartki z zeszytu możesz kłaść na swoje biurko, np. kiedy coś malujesz czy rysujesz. W ten sposób nie ubrudzisz blatu stołu, a zapisane kartki wykorzystasz w pełni. Dodatkowo kartki z zeszytu mogą być przydatne przy pakowaniu i przechowywaniu delikatnych przedmiotów. Możesz owinąć je kartkami z zeszytu, dzięki czemu nie ulegną zniszczeniu.

#5. Oddaj na makulaturę

Jeżeli masz naprawdę ogromną ilość zeszytów, z którymi nie wiesz, co zrobić, nie wyrzucaj ich do śmieci, tylko oddaj na makulaturę. W większych miastach możesz zanieść je do skupu, ale równie dobrze możesz wyrzucić je do specjalnego kosza na śmieci lub niebieskiego worka, przeznaczonego do segregacji.

Jakie są Twoje sposoby na wykorzystanie starych zeszytów? Daj nam znać w komentarzu!

Czytaj także: Wiosenne dekoracje do Twojego pokoju

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj