Źródło: Pinterest

Nasza czytelniczka próbuje zapomnieć o chłopaku, do którego coś czuje, ale nie potrafi tego zrobić. Co byście jej poradzili?

,,Cześć. Czuję się strasznie dziwnie pisząc taki list, bo to kompletnie nie w moim stylu, ale przeglądałam inne listy i stwierdziłam, że to w sumie ciekawy pomysł, żeby zobaczyć co inni myślą o mojej sytuacji. Może nawet dostanę jakieś cenne rady. List będzie dosyć długi, ale mam nadzieję, że zostanie opublikowany.

Mam 16 lat i chodzę do 1 klasy liceum. Już na początku roku szkolnego zwróciłam uwagę na chłopaka, który właściwie w ogóle nie jest w moim typie. Myślę, że po prostu coś mnie w nim urzekło. Ma wspaniały uśmiech, nigdy nie wie co się dzieje (ale potrafi być przy tym inteligenty), zawsze jest „w swoim świecie”. To nie brzmi jak prawdziwy znak, ale cały czas łapaliśmy kontakt wzrokowy, wpatrywaliśmy się w siebie. Często zdarzały się sytuacje w stylu: rozmawiamy z innymi ludźmi, w dwóch różnych grupach, ale patrzymy na siebie, nawet jak dzieliła nas spora odległość.

Zostałam z nim przydzielona do zadania zaliczeniowego, które musieliśmy wykonać w parach (zabawna sytuacja, dobrała nas nauczycielka, która nas shipowała i mówiła, że to, w jaki sposób na siebie patrzymy, jest niesamowicie urocze). Spotkaliśmy się po szkole, żeby zrobić zadanie. Zajęło nam to kilka godzin, całkiem dużo rozmawialiśmy, ogólnie moim zdaniem było bardzo miło.

Potem przez miesiąc nasza relacja polegała na tym, że trochę gadaliśmy i sporadycznie pisaliśmy. Zakładam, że już w tamtym momencie wiedział, ponieważ jego przyjaciel znał stan moich uczuć, a do utrzymujących sekrety to on nie należy. Trochę to dziwne, ale wtedy zaczął więcej ze mną rozmawiać i ciągle pojawiał się obok mnie.

Na początku grudnia pojawił się prawdziwy plot twist. Dowiedziałam się, że znalazł sobie dziewczynę. To bardzo mnie zraniło bo czułam, że coś między nami było. Najgorsze było to, że wtedy też problemy rodzinne, ale tu nie o tym.

Porównywałam się do tej dziewczyny. Wiedziałam, że to złe, bo ona nic mi nie zrobiła, ale mimo to w myślach wyzywałam ją od sz**t (nie jestem z tego dumna), ale gdzieś po cichu liczyłam, że on coś do mnie czuje. Trochę mi to zajęło, ale ostatecznie przekonałam samą siebie, że trzeba o tym zapomnieć. Tylko jak to zrobić…

On tego nie ułatwia. Razem z moją przyjaciółką przyłapujemy go na gapieniu się na mnie. Zauważam, że mnie obserwuje, gdy piszę lub czytam i jak już rozmawiamy to on jest miły, uroczy i jak zwykle sprawia wrażenie dziecka we mgle, co mi naprawdę niczego nie ułatwia.
Na deser, w walentynki dowiedziałam się, że podobam się jego przyjacielowi (chodzi o innego niż ten z początku historii).

To uczucie trzyma mnie już prawe przez pół roku. I może dla wielu osób to krótko, ale dla mnie to bardzo długo. Nie wiem jak to powiedzieć, żeby nie brzmiało okropnie, ale zwykle szybko nudzę się ludźmi, a relacje szybko mnie męczą. W tym momencie chcę, żeby mnie jeszcze raz przytulił.

Jeśli ta historia została opublikowana i ktoś przeczytał to gratuluję i proszę o pomoc. Dlaczego on nie chce mi ułatwić sprawy i jak mam o nim zapomnieć? To przecież chłopak innej dziewczyny”.

Polecamy: ,,Jak poderwać szkolnego ,,bad boya”?

Źródło: Pinterest

5 KOMENTARZE

 1. Ten chłopak ewidentnie nie wie czego chce więc sądzę że nawet nie ma co na niego zwracac uwagi. Nawet jakby kiedyś się udało z nim być to chciałabyś żeby patrzył tak na inne będąc z Tobą ? Może spróbuj pogadać z tym przyjacielem któremu wpadłaś w oko, być może akurat coś zaiskrzy.

 2. Ja bym na Twoim miejscu odpuściła, bo skoro ma dziewczynę to chyba nie jest do końca zainteresowany. Przecież nikt go nie zmuszał do związku… Zasługujesz na kogoś, kto będzie o Ciebie walczył i dla kogo będziesz najważniejsza, a ten to chyba sam nie wie, czego chce…

  • Wiem , próbuję odpuścić.
   Tylko nie dość, że widzę go w szkole to jeszcze praktycznie wszędzie poza nią bo mieszkamy w małej wsi.
   Ale to, że nikt go do związku nie zmuszał to wiem i właśnie dlatego postanowiłam odpuścić.

 3. Mam bardzo podobny problem. Zakochałam się w pewnym chłopaku i nie potrafię o nim zapomnieć, trwa to już od sierpnia. Mimo że wcale nie gadamy i nie piszemy i prawie się nie widujemy poza zajęciami dodatkowymi, trudno mi go wyrzucić z myśli. Może spróbujmy obie o tym nie myśleć i skupić się na innych rzeczach. Może pogadaj z tym jego przyjacielem a nóż coś z tego wyjdzie…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj