W nowym roku planujesz schudnąć? Oto kilkanaście propozycji FIT postanowień, które możesz wykorzystać!

Przed Tobą tworzenie listy postanowień noworocznych? Oto 12 FIT propozycji, które możesz zamieścić na liście swoich celów do zrealizowania w 2023 roku!

Noworoczne FIT postanowienia

#1. Trening 4-5 razy w tygodniu

Jeżeli chcesz schudnąć, to oprócz wprowadzenia diety, musisz zacząć ćwiczyć. 4-5 treningów w tygodniu to odpowiednia ilość na sam początek.

#2. Ograniczenie spożycia soli

Sól zawarta jest w wielu produktach, dlatego warto zrezygnować z dosypywania jej do jedzenia. Szybko odkryjesz, że wiele dań nie wymaga jej używania, jeśli posiadają w sobie między innymi szynkę czy suszone pomidory.

#3. Spacer każdego dnia

Dla lepszego samopoczucia warto codziennie wyjść na minimum 20-minutowy spacer.

#4. Zrezygnowanie ze sklepowych słodyczy

Batoniki, ciastka oraz cukierki zawierają w swoim składzie bardzo dużo cukru. Zamiast tego lepiej przygotować słodycze w swojej kuchni. Wyjdzie znacznie zdrowiej.

#5. Zjedzenie codziennie 1 warzywa i 1 owocu

To powinno stać się Twoim codziennym nawykiem.

#6. Spróbowanie nowej dyscypliny sportowej

Nie chcesz chodzić na siłownię, bieganie za bardzo Cię męczy, a jazda na rowerze już Ci się znudziła? W takim razie pora na spróbowanie czegoś nowego!

#7. Jedzenie każdego dnia kilku orzechów

Jedzenie orzechów ma wiele zalet, dlatego warto wprowadzić tę zdrową przekąskę do swojego jadłospisu.

#8. Wyzwanie z przysiadami

Marzysz o zgrabnych pośladkach? Podejmij miesięczne wyzwanie z przysiadami, a za miesiąc Twoja pupa będzie nie do poznania.

#9. Ograniczenie spożycia mięsa

Mięso jest coraz droższe, a jego jakość pozostawia często wiele do życzenia. W związku z tym warto ograniczyć nieco jego spożycie, na rzecz ryb, roślin strączkowych lub produktów z soi.

#10. Wyzwanie z deską

Popularny plank angażuje do pracy wiele mięśni, więc jeśli zależy Ci na poprawieniu wyglądu swojej sylwetki, to wyzwanie będzie dla Ciebie idealne.

#11. Picie więcej wody

Jeżeli próbujesz schudnąć, to z pewnością każdego dnia starasz się pić dużo wody, ale możesz spróbować pić jej jeszcze więcej 🙂

#12. Wyzwanie ze skakanką

Skakanie na skakance to nie tylko zabawa z dzieciństwa, ale świetny trening kardio. To wyzwanie pomoże Ci zgubić zbędne kilogramy w krótkim czasie.

Jakie są Twoje FIT postanowienia na nowy rok? Daj nam znać w komentarzu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj