Źródło: Pinterest

Ala chciała dowiedzieć się, dlaczego większość jej koleżanek jest już zaręczonych. Przeczytajcie jej list!

,,Cześć, może moje pytanie wyda się niektórym głupie, ale ja naprawdę zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu. Mam na imię Ala i mam 16 lat. Mam koleżanki w moim wieku. 3 z nich są w związkach i każda z nich zdążyła się już zaręczyć. Nie wiem czy to ja jestem jakaś dziwna i nie na czasie czy o co tu chodzi. Dla mnie to jest po prostu śmieszne, żeby w tak młodym wieku się zaręczać. Wydaje mi się, że teraz jest po prostu moda na zaręczanie się, ale tak właściwie to po co to robić w tak młodym wieku?

Moja najlepsza przyjaciółka, P. jest ze swoim chłopakiem ponad rok. Miesiąc temu się zaręczyli. Wiem, że to ona wierciła mu dziurę w brzuchu, że powinien udowodnić, że traktuje ją poważnie, ale on też jakoś się przed tym nie wzbraniał. Wysępił od rodziców 2 razy na kino, dorzucił 20 złotych i tak oto kupił dowód miłosny warty zawrotne 50 złotych (kupowali razem ten pierścionek, więc wiem ile kosztował). Oczywiście cena nie jest ważna, ale chodzi o całokształt. Ile są warte takie zaręczyny? Moim zdaniem niewiele i chodzi tylko o szpan. Przecież oni nawet nie powiedzieli o tym swoim rodzicom!

Wydaje mi się, że P. chciała po prostu móc się pochwalić pierścionkiem, tym bardziej, że nasze 2 kumpele też się zaręczyły. Ich historie są podobne, więc nawet nie będę się tu rozpisywać. Jedyną różnicą jest to, że S. powiedziała o tym swoim rodzicom i ją wyśmiali. No ja im się w ogóle nie dziwię. Przecież to jest śmieszne.

Być może ktoś stwierdzi, że piszę to z zazdrości, bo sama nie mam chłopaka, ale to nieprawda. Uważam, że 16,17,18 lat to za wcześnie na zaręczyny. Każdy związek jest inny, to prawda, ale jak dla mnie to zaręczyny służą temu, żeby zacząć przygotowania do ślubu. Niekoniecznie od razu, ale po roku, dwóch. Wiem, że moje koleżanki wcale nie myślą o ślubie i pewnie przez kolejne 5 lat nie będą myśleć. Więc po co to wszystko? Żeby się pochwalić przed znajomymi?

Powiedzcie mi czy nie mam racji? Czy Wasi znajomi też się już zaręczają? Może to ja jestem niedzisiejsza?”.

zaręczyny nastolatkówŹródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

4 KOMENTARZE

  1. Takie coś służy wyłącznie po to, aby poczuć się dorosłym 😉 Zaręczyny, bo ślub kosztuje, a dzieci to odpowiedzialność, a taki pierścionek zawsze można oddać. Soł…

    • Wiesz no mylisz się co do tego. Bo z takiego głupiego związku w gimnazjum może jednak coś dużego wyjść np.ja mam chłopaka od 2 gimnazjum i jakoś nadal jesteśmy razem może było bardzo trudno. Ale jakoś nasza miłość nadal jest, i moim zdaniem takie związki mogą mieć sens.

      • zgadzam się 😉 jestem z chłopakiem od 3 gimnazjum, w tym roku mija nam 7 lat związku. Jednakże zaręczyny to poważny krok w przyszłość, potrzeba czasu, poznania się z tych najgorszych stron by zdecydowanie powiedzieć „tak” klękającemu chłopakowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj