O czym należy pamiętać podczas kupowania butów?

Planujesz zakup butów? W tym wpisie znajdziesz najważniejsze zasady, o których powinnaś pamiętać.

Kupno butów to dla wielu nastolatek nie lada wyzwanie. Wybór spośród licznych modeli to dopiero wierzchołek góry lodowej. Podczas shoppingu warto pamiętać o kilku zasadach, aby obuwie było nie tylko ładne, ale też wygodne i solidnie wykonane.

O czym należy pamiętać podczas kupowania butów?

#1. Dobierz odpowiedni rozmiar

Spodobały Ci się buty, jednak Twój rozmiar jest niedostępny? Zamiast kupować zbyt małe buty, lepiej poczekaj na dostawę. Noszenie ciasnego obuwia grozi nie tylko otarciami i pojawieniem się pęcherzy. W dłuższym czasie prowadzi do uszkodzeń paznokci, powstawania haluksów, a nawet deformacji stóp!

#2. Zwróć uwagę na materiał

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo pięknych butów, które są tanie. Ich niska cena wynika najczęściej ze słabej jakości materiałów, z których są wykonane. Takie obuwie nie przepuszcza powietrza, co może zwiększać potliwość stóp. Poza tym trwałość tanich materiałów jest znacznie krótsza, przez co częściej musimy chodzić na zakupy.

#3. Przymierz oba buty

Mierzenie tylko jednego buta przed zakupem (najczęściej prawego) grozi wyborem nieodpowiedniego rozmiaru. Po pierwsze prawe buty są przymierzane znacznie częściej, przez co są bardziej rozchodzone. Po drugie większość z nas ma stopy o różnej długości. Ta różnica jest subtelna, ale może mieć znaczenie przy wyborze rozmiaru obuwia.

#4. Obejdź cały sklep

Znalazłaś wymarzone buty, założyłaś je przed lustrem i ruszyłaś w kierunku kasy? Stop! Zanim dokonasz zakupu, przejdź się kawałek. Najlepiej, żebyś obeszła cały sklep, bo tylko wtedy będziesz w stanie ocenić, czy buty nigdzie Cię nie cisną i nie obcierają podczas noszenia.

Zdarzyło Ci się kupić buty, które w domu okazały się niewygodne? Daj nam znać w komentarzu!

O czym należy pamiętać podczas kupowania butów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj