Jak nie wyjść na łatwą przed chłopakiem?
Źródło: Pinterest

W tym wpisie przedstawię plusy i minusy zamieszczania odważnych zdjęć w internecie.

Żyjemy w czasach, w których media społecznościowe oraz nasz wizerunek w nich jest niezmiernie ważny. Dzięki publikowaniu zdjęć z naszego życia chcemy pokazać nie tylko nasze zainteresowania, ale i również kreatywność czy urodę. Nierzadko zdarza się, że poznajemy ciekawe osoby właśnie przez Internet. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony, przy czym nastolatki potrafią posunąć się w tym naprawdę daleko i wiele z nas wstawia bardzo odważne zdjęcia na swoje profile. Chcemy przyciągnąć nimi nowych obserwatorów i być bardziej popularne. Z obserwacji wiemy, że takie zdjęcia podobają się wielu młodym ludziom, w szczególności chłopakom. Próbujemy za ich pomocą przyciągnąć uwagę, a przy tym czujemy się bardziej pewne siebie. Jednak czy wrzucanie odważnych zdjęć na łono internetu to na pewno dobry pomysł?

Odważne zdjęcia w Internecie – wrzucać czy nie wrzucać?

  • Popularność

Z tego co obserwujemy w świecie mediów, osoby, które wstawiają odważne zdjęcia na swoje profile zyskują popularność oraz więcej polubień. Ich zdjęcia trafiają do większej liczby osób. Gdy wstawisz zdjęcie np. w bieliźnie, od razu wzrośnie liczba twoich adoratorów czy wielbicieli.  Jednak nie każdy z nich będzie miał szczere intencje, większość będzie zachwycona tylko twoim ciałem, a nie tym jaka jesteś w środku. Jednak może zainspirujesz kogoś lub spodobasz się jakiemuś fotografowi? Nigdy nie wiadomo, jednak pamiętaj, że nie zawsze warto rozbierać się tylko i wyłącznie dla jakiś lików, czy dla fejmu.

  • Oszustwa w internecie:

Co raz zostanie rzucone w internet – nigdy z niego nie zginie. Jest to bardzo ważna zasada. Nawet jeśli na chwilę rzuciłaś w internet zdjęcie, albo masz prywatne konto – pamiętaj, że nigdy nie wiesz, czy ktoś nie zrobił kopii i czy nie udostępnił dalej Twojego zdjęcia. Na świecie jest również wielu ludzi, którzy zajmują się przeróbką zdjęć. Wstawiając cokolwiek musisz się z tym liczyć, że nie dość, że Twoje zdjęcia oglądają miliony nieznajomych, to na dodatek ktoś może źle je wykorzystać. Oczywiście w razie jakiś przeróbek czy szantażu, możesz zgłosić to na policję, ale niemiłe wspomnienia na długo zostają. Czasami więc, jeśli chcesz zaimponować chłopakowi, wyślij mu zdjęcie prywatnie, zamiast wstawiać na publiczny profil (a najlepiej w ogóle nie wysyłaj mu takich fotek!).

  • Kult ciała

W dzisiejszych czasach mamy również do czynienia z tzw ?kultem ciała?.  Wiele osób dąży do tego, żeby być jak najbliżej ideału, wielu mężczyzn ocenia również kobiety pod tym względem. Dla wielu z tych osób, które komentują odważne zdjęcie, nie jest ważna osoba na tej fotce, a jedynie jej ciało. A więc jeśli po opublikowaniu odważnego zdjęcia będziesz dostawać mnóstwo wiadomości z propozycją spotkań itp., nie daj się zwieść, bo prawdopodobnie większości będzie zależeć jedynie na jednej nocy z Tobą. Musisz uważać, gdyż wstawiając takie zdjęcia jesteś również w dużym stopniu narażona na hejt i ośmieszenie. Pamiętaj, że wielu osobom będzie się podobać to, co robisz, ale będzie także wiele takich ludzi, którzy będą przeciwko Tobie. Jedni będą podziwiać Twoją odwagę i piękno, inni będą Cię wyśmiewać i uważać za ?pannę spod latarni?. Musisz o tym pamiętać.

  • Ważny jest umiar

Nie ma nic złego w sexy zdjęciach, dopóki oczywiście nie zachodzą za daleko i nie sprzedajesz ich na prawo i lewo. Pamiętaj, że jeśli wstawisz na początku niewinne zdjęcie, ludzie będą chcieli więcej i więcej, a taka gonitwa może źle się skończyć. Wielu dziewczynom takie zdjęcia pomagają w samoakceptacji, jednak istnieje też obawa, że mogą doprowadzić do tego, że stracisz szacunek do własnego ciała. Również ludzie w Twoim otoczeniu mogą zacząć inaczej Cię postrzegać. Pamiętaj, że każdy z nas ma jakieś tajemnice, których nikomu nie zdradza, a jeśli pokazujesz wszystko ludziom, to co zostanie Ci dla tych wyjątkowych?

Podsumowując, pamiętaj, że to co wstawiasz, to oczywiście Twoja indywidualna sprawa, jednak w internecie musisz zachowywać szczególną ostrożność, aby potem nie cierpieć przez swoje zachowanie.

A Ty co sądzisz o odważnych zdjęciach w internecie?

Czytaj także: Jak nie wyjść na łatwą przed chłopakiem?

Jak nie wyjść na łatwą przed chłopakiem?
Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj