Źródło: Pinterest

Lekarz zalecił Ci noszenie okularów? W tym wpisie przekonamy Cię, że nie jest to koniec świata!

Pogodzenie się z diagnozą o wadzie wzroku nie jest łatwe, szczególnie dla nastolatki. Jesteśmy przyzwyczajone do naszego wyglądu bez okularów i ciężko pogodzić się z faktem, że będziemy musiały się zmienić.

Okulary to nie wyrok!

Przede wszystkim pamiętaj, że zamiast okularów możesz nosić soczewki kontaktowe. Porozmawiaj z lekarzem na ten temat, a z pewnością pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj, o ile nie będzie ku temu żadnych przeciwwskazań. Z pewnością w Twoim otoczeniu znajdują się osoby, które noszą na co dzień soczewki. Być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, że mają oni wadę wzroku!

Teraz porozmawiamy o noszeniu okularów 🙂

Twoja nowa twarz

Pierwsze dni po założeniu okularów są najgorsze. Oprawki mogą Ci przeszkadzać czy nawet nieco uwierać, ale szybko się przyzwyczaisz. Patrząc w lustro, możesz mieć problem z rozpoznaniem siebie w odbiciu i zaakceptowaniem swojego nowego wyglądu, ale wiedz, że to wkrótce minie. Pamiętaj, że w okularach, czy bez, zawsze jesteś piękna! Często grubsze oprawki sprawiają, że wyglądamy na osoby bardziej inteligentne, więc może to zachęci Cię do zmiany nastawienia 🙂 Nie bój się swojego nowego wyglądu!

Noś okulary, jak oni…

Rozejrzyj się wokół siebie i zobacz, ile osób nosi okulary! Poszukaj wśród swojej rodziny i znajomych albo zwróć uwagę na osoby publiczne. Może akurat Twój idol albo autorytet je nosi? W świecie mody za przykład może posłużyć Anja Rubik, która kilka lat temu pozowała do zdjęć w ciemnych oprawkach. W świeci showbiznesu będą to choćby Jennifer Aniston czy Anne Hathaway. O naukowcach, prawnikach, przedsiębiorcach, wykładowcach nie wspominamy. Nawet Bill Gates je nosi!

Twój atrybut

Okulary są znakiem rozpoznawczym ludzi inteligentnych. W kontaktach z innymi bardziej ufamy osobom, które mają na nosie oprawki. Spróbuj dać szansę szkłom i znaleźć jakąś ich zaletę. Czy jesteś gotowa na nowy wizerunek?

Nudny wygląd

Okulary nie są powiązane z nudą w żaden sposób. Na rynku są dostępne tysiące modeli oprawek, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Oprawki są trochę jak case telefonu. Mówią coś o Tobie, pasują do Ciebie i możesz je zmienić, gdy Ci się znudzą.

Czytaj także: Dodatki do okularów z AliExpress

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

  1. Osobiście sama noszę okulary i to od kilku lat. Na początku byłam tym odrobinę zdołowana. Ale wybrałam model, który pasował do mojego wyglądu. I okulary nie były odtąd już dla mnie straszne, nawet według niektórych ładnie w nich wyglądam. Ogólnie, bardzo przydatny artykuł 🙂
    Pozdrawiam <3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj