Sprawdź, jak prawidłowo zadbać o swoje dłonie zimą.

Pielęgnacja dłoni zimą jest szczególnie ważna. Bez niej nasza skóra zrobi się sucha, będzie nieprzyjemna w dotyku, może szczypać i pękać, a na dodatek będzie po protu wyglądać nieestetycznie.

Pielęgnacja dłoni zimą

1. Noś rękawiczki

Zawsze, kiedy wychodzisz na zewnątrz, na twoich dłoniach powinny znajdować się rękawiczki. Najlepiej jak najgrubsze, żeby dobrze chroniły przed utratą ciepła, przy okazji zabezpieczając dłonie przed przesuszaniem się. Żeby dodatkowo zabezpieczyć swoje dłonie, noś także rękawiczki podczas sprzątania. Będą one chroniły cię przed negatywnym wpływem środków czyszczących, które także wysuszają dłonie.

UWAGA! Aby Twoje palce mniej marzły, wybieraj rękawiczki z tzw. jednym palcem.

Pielęgnacja dłoni zimą

2. Nawilżaj

Co to za pielęgnacja skóry dłoni bez żadnego nawilżania. Zainwestuj w dobry krem do rąk i stosuj go jak najczęściej (szczególnie po myciu rąk). Możesz kupić dwa – jeden na noc, a drugi na dzień. Ten na noc powinien być tłusty (możesz nasmarować nim dłonie i nałożyć na nie bawełniane rękawiczki), a ten na dzień powinien dobrze się wchłaniać, żeby nie mieć uczucia klejących się dłoni.

Nawilżająca kąpiel w oliwie:

Oliwę podgrzej, aby była ciepła (nie gorąca!). Dodaj do niej witaminę A i E (do zakupienia w aptece w postaci kapsułek) oraz kilka kropli soku z cytryny. Następnie mocz dłonie w tym roztworze przez ok. 15 min.

3. Nie myj dłoni w gorącej wodzie

Dlaczego nie należy tego robić? Gorąca woda wchłania wilgoć z naszych dłoni, co prowadzi do ich przesuszania się. Nie oznacza to jednak, że od teraz mamy myć dłonie tylko w zimnej wodzie. W tym wypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie letnia woda. Po każdy myciu należy także dokładnie wytrzeć dłonie, a już na pewno nie wychodzić z wilgotnymi na zewnątrz.

4. Peeling

Do tego zabiegu możesz użyć peelingu przeznaczonego do twarzy. Jest on delikatniejszy od tego do ciała, a nasza skóra dłoni wymaga delikatnej pielęgnacji. Nie stosuj jednak peelingu, kiedy twoje dłonie są poranione lub mocno popękane. Może to tylko im zaszkodzić i powiększyć rany.

Domowy peeling cukrowy:

Kilka łyżek cukru wymieszaj z odrobiną oliwy z oliwek. Następnie delikatnie wcieraj peeling, kolistymi ruchami w dłonie.

5. Pij dużo wody

Minimalna dzienna dawka spożycia wody wynosi ok. 2 l. Woda nawilża skórę, dzięki czemu poprawia się jej wygląd oraz elastyczność.

6. Miej zawsze pod ręką krem do rąk

Zimą warto nosić ze sobą krem do rąk i stosować za każdym razem, gdy będzie to potrzebne.

Znasz inne sposoby na pielęgnacje dłoni w zimę? Daj nam znać w komentarzu.

Źródło zdjęć: http://pixabay.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj