Pierwszy raz

Czy pierwszy raz boli? To kwestia indywidualna, niektóre dziewczyny odczuwają ból, a inne nie, Ma na to wpływ nasza psychika oraz budowa błony dziewiczej. Co zrobić, żeby ból był jak najmniejszy?

– żeby zmniejszyć stres przed niechcianą ciążą, który może być przyczyną bólu, pamiętaj o zabezpieczeniu;
– wybierz miejsce, w którym nikt nie będzie Wam przeszkadzał;
– im dłuższa gra wstępna, tym bardziej będziesz rozluźniona;
– nie eksperymentuj – pozycja klasyczna jest najbardziej odpowiednia na pierwszy raz;
– warto użyć żelu nawilżającego, ponieważ suchość pochwy może być przyczyną bólu.

Błona dziewicza – co to takiego? Błona dziewicza to fałd cienkiej, elastycznej błony śluzowej, który jest usytuowany na wejściu do pochwy. Mimo iż w błonie dziewiczej (w zależności od jej budowy) znajduje się od jednego do kilku otworów, to są one niewielkie i dlatego podczas pierwszego stosunku błona zostaje rozerwana, choć zdarzają się również przypadki, że otwór ten jest na tyle duży iż podczas pierwszego razu nie dochodzi do jej przerwania.

Za ból i krwawienie towarzyszące utracie dziewictwa, odpowiedzialna jest błona dziewicza, a raczej jej rozerwanie. Nie jest to jednak regułą i objawy te nie muszą występować, niemniej dlatego właśnie ważne jest, aby ten pierwszy raz odbył się z osobą bliską naszemu sercu.

Czy krwawienie jest obfite? Krwawienie podczas pierwszego razu nie jest regułą i może nie wystąpić wcale. Wszystko zależy od budowy błony dziewiczej. Zazwyczaj jednak jeśli występuje krwawienie to jest to tylko kilka kropli krwi. Warto dla pewności podłożyć na prześcieradło ręcznik, a po odbytym stosunku iść pod prysznic lub zastosować wkładkę higieniczną.

Pamiętaj! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy jesteś na TO gotowa, to nie rób tego wbrew sobie, tylko poczekaj aż będziesz na 100% pewna. Odpowiedni chłopak zrozumie to i zaczeka tak długo, jak będzie trzeba.

Porozmawiaj o tym na naszym forum!

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: http://favim.com

3 KOMENTARZE

  1. Przejrzyjcie proszę ten tekst, ,Zanim zaczniesz współżyć powinnaś być nie tylko dojrzała fizycznie, ale przede wszystkim fizycznie.’ Ponadto, w Polsce wg prawa legalnie można współżyć od 15 roku życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here