W tym wpisie dowiesz się, co możesz zrobić, by pokochać siebie!

Pewnie niejedna z Was ma kompleksy, porównuje się z innymi i czasami nie może na siebie patrzeć. Niektóre nastolatki nie potrafią niestety wymienić nawet jednej swojej zalety. To nie prowadzi do niczego dobrego, więc czas to zmienić! Chcemy Ci dziś udowodnić, że każdy jest w czymś dobry i że każdy, ale to każdy (bez wyjątku) ma jakieś wady. Więc głowa do góry i zapraszamy do dalszej części artykułu!

Jak pokochać siebie?

Nie martw się co powiedzą czy pomyślą inni

To tylko i wyłącznie ich sprawa. Rób to, co kochasz i to co sprawia Ci przyjemność BEZ SKRĘPOWANIA. Nie bój się mówić tego, co myślisz. Nie przejmuj się tym, że możesz się wygłupić – przecież każdy może popełnić błąd lub zmienić zdanie.

Nie porównuj się z innymi

Wypędzaj te myśli z głowy jak najszybciej i jak najskuteczniej. Zazwyczaj nie znamy osób, z którymi się porównujemy. Nie wiemy jacy tak naprawdę są i co przeżywają. To, że koleżanka z przeciwnej klasy jest chuda i bardzo Ci tym imponuje, nie oznacza, że na pewno chce taka być. Przecież może być chora lub mieć poważne kłopoty, przez które nie je. Tak więc „jeśli nie znasz, nie oceniaj”.

Naucz się odnajdywać i mówić głośno o swoich zaletach, atutach

Jeśli nie potrafisz sama ich znaleźć, popytaj rodzinę, znajomych, przyjaciół. Nie zapomnij o tym, jaką jesteś wspaniałą osobą. Bez Ciebie nic byłoby takie samo. Naprawdę powinnaś się polubić!

Zaakceptuj własne wady lub staraj się je niwelować

Praca nad swoimi słabościami jest niezwykle trudna, ale kiedy nareszcie będziesz mogła popatrzeć na swoje ciało w lustrze i powiedzieć głośne: „Jak pięknie dziś wyglądam!”, na pewno będziesz szczęśliwsza.

Przyjmuj komplementy i oczywiście komplementuj innych

Sprawianie komuś przyjemności daje radość nam samym. Nawet najdrobniejsza pochwała choćby za zrobienie pysznych kanapek przez mamę sprawi jej i Tobie radość. Naucz się też przyjmować komplementy od innych i zamiast ciągłego zaprzeczania, powiedz po prostu dziękuję i się uśmiechnij, a dzień od razu stanie się lepszy.

Czytaj także: Dlaczego warto komplementować innych?

Źródło zdjęć: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj