postanowienia noworoczne
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/100486635415912276/

Oto lista najpopularniejszych postanowień noworocznych, których najczęściej nie udaje nam się spełnić.

Nastał Nowy Rok, a wraz z nim większość z nas przygotowuje listę celów do zrealizowania. Chociaż wierzymy, że kolejny rok będzie inny i tym razem uda nam się zrealizować założone postanowienia, to prawda jest brutalna – istnieje duże prawdopodobieństwo, że polegniemy. Dlaczego tak się dzieje? Powodów może być kilka: przede wszystkim problem pojawia się w momencie, kiedy nasza lista postanowień jest zbyt długa. Wtedy łatwo jest się zniechęcić. Często także tracimy motywację, gdy zrealizowanie założonego celu zajmuje dużo czasu. Zanim zobaczymy pierwsze efekty, tracimy cały zapał. Poniżej przedstawiamy listę popularnych postanowień, których najczęściej nie udaje się spełnić.

Popularne postanowienia noworoczne, których nie udaje się spełnić

#1. Będę się zdrowo odżywiać

Łatwiej to powiedzieć, ale trudniej zrobić. Zmiana nawyków żywieniowych wymaga zaangażowania i dobrej organizacji, szczególnie na początku. Bez dobrego planu i wsparcia bliskich może być naprawdę ciężko. Przygotuj sobie wcześniej plan (np. tygodniowe menu oraz rozpiskę co i kiedy będziesz przyrządzać), aby zwiększyć szanse na sukces.

#2. Poprawię stopnie

Lepsze oceny to marzenie wielu uczniów. Ciężko jednak od tak znaleźć motywację do nauki, szczególnie gdy premierę ma kolejny sezon ulubionego serialu, albo gdy znajomi próbują wyciągnąć nas z domu. Trzeba dużo samozaparcia, aby z własnej woli poświęcać więcej czasu na naukę.

#3. Schudnę

Kto z nas nigdy nie miał takiego postanowienia, niech pierwszy rzuci kamieniem. To jedno z najpopularniejszych postanowień, które niestety rzadko udaje się zrealizować. W styczniu siłownie są przepełnione ludźmi, ale z każdym tygodniem oraz miesiącem robi się tam coraz puściej. Odchudzanie to proces długotrwały, dlatego niecierpliwi są raczej skazani na porażkę.

#4. Przestanę się przejmować tym, co ludzie pomyślą

To bardzo dobre postanowienie, problem w tym, że ciężko nagle zmienić swoje myślenie i nie przejmować się opinią innych. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować, bo beztroskie życie jest o wiele fajniejsze 🙂

#5. Rzucę palenie

Palenie to okropny nałóg, niestety problem ten dotyka coraz młodsze osoby. Zaczyna się ?niewinnie” – jeden papierosek, aby popisać się przed znajomymi. Potem kolejny i następny… Choć niektórzy są w stanie przestać palić z dnia na dzień, to większość ma z tym ogromny problem.

#6. Zacznę oszczędzać

Oszczędność to bardzo dobra cecha, pod warunkiem, że nie przeradza się w skąpstwo. Problem w tym, że osobie rozrzutnej ciężko jest pozbyć się dawnych nawyków. Jeżeli dotąd pieniądze się Ciebie nie trzymały, możesz mieć problem z odkładaniem. Zacznij od niewielkich kwot i stopniowo staraj się je zwiększać. Będzie Ci wtedy łatwiej przyzwyczaić się do mniejszej ilości pieniędzy, jaką masz do wydania.

Polecamy: Dobre nawyki, które pomocą Ci oszczędzić pieniądze

postanowienia noworoczne
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/736197870320484849/

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli ma się wole, każde z postanowień można spełnić. Przetestowałam wszystko, DA SIĘ XD Oczywiście może za wyjątkiem rzucenia palenia. Tutaj faktycznie potrzeba więcej niż sama wola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj