Źródło: Pinterest

Chciałabyś schudnąć z ramion? Sprawdź nasze propozycje prostych ćwiczeń.

Ćwiczenia wykonuj co najmniej 3-4 razy w tygodniu. Możesz wykorzystać dodatkowe obciążenie, aby szybciej zobaczyć efekty. Ciężarki powinny ważyć od 2 do 5 kg, ale jeśli nie masz możliwości ich zakupu, zacznij od butelek z wodą.  Ilość powtórzeń zwiększaj, gdy poczujesz, że Oczywiście samymi ćwiczeniami ciężko będzie spalić tłuszcz z ramion, dlatego niezbędna będzie zmiana nawyków żywieniowych oraz cardio.

Proste ćwiczenia na smukłe ramiona

Damskie pompki

Wiele dziewczyn ma problem ze zrobieniem tradycyjnych pompek, dlatego ułatwimy Ci zadanie. Połóż się na brzuchu i unieś nogi do góry, kolana opierając o podłogę. Napnij mięśnie brzucha. Unieś tułów tak, aby tworzył z udami linię prostą, a ręce były wyprostowane. Wytrzymaj chwilę i powoli ugnij łokcie, jednocześnie zbliżając tułów do podłoża, ale nie kładź go już na ziemi. Ponownie wyprostuj ręce. Powtórz 5 razy.

Unoszenie ramion #1

Stań w lekkim rozkroku. Chwyć ciężarki i unieś ręce na boki do wysokości barków i powoli opuść. Powtórz 10 razy.

Unoszenie ramion #2

Przenieś opuszczone ręce przed siebie, tak aby grzbiety dłoni były skierowane w stronę ziemi. Unieś obie ręce do góry, uginając je w łokciach. Opuść i powtórz 10 razy.

Unoszenie ramion #3

Usiądź na krześle, plecy wyprostowane. Zgięte w łokciach ręce, ustaw w ten sposób, aby dłonie z hantlami znajdowały się na wysokości barków, a łokcie wzdłuż tułowia. Unieść ręce nad głowę i opuść do pozycji wyjściowej. Powtórz 10 razy.

Unoszenie ramion #4

Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach, a stopy oprzyj o podłoże. Unieś ręce z ciężarkami nad siebie, następnie powoli je opuść, uginając w łokciach. Powtórz 10 razy.

Pompki francuskie

Usiądź na brzegu łóżka lub kanapy i podeprzyj się z tyłu rękoma. Nogi wyprostuj i oprzyj pięty o podłogę. Opuść się na rękach najniżej jak potrafisz, uginając ręce w łokciach. Wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie 10 razy.

Czytaj także: Proste ćwiczenia na zgrabne nogi

Źródło: Pinterest

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj