Jeśli marzysz o szczupłej talii, to dobrze trafiłaś! Mamy dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć to, o czym zawsze marzyłaś.

Pamiętaj, że aby osiągnąć sukces, ważna jest regularność, systematyczność, silna wola i odpowiednia dieta! Efekty ćwiczeń wzmocnisz biegając lub jeżdżąc na rowerze.

Każde z ćwiczeń powtórz 20 razy i z każdym treningiem zwiększaj ilość powtórzeń, np. o 5.

Skrętoskłony. Stań w rozkroku. Mając cały czas wyprostowane nogi wykonaj skłon w przód, tak, aby lewą ręką dotknąć prawej nogi, a następnie prawą ręką dotknij lewej nogi.

Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami. Usiądź na równym podłożu i wyciągnij wyprostowane nogi w przód. Staraj się tak skłonić, aby rękami złapać za stopy, a głową dotknąć kolan. Nie uginaj przy tym nóg.

Skłony z siadu skrzyżnego. Usiądź na równym podłożu „po turecku”. Ręce ugnij w łokciach i przyciągnij równolegle do tułowia. Przy skłonie staraj się dotknąć ugiętymi łokciami ud.

Nożyce. Ćwiczenie wykonuj leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15 cm nad ziemią.

a) Nożyce pionowe. Wymachuj obiema nogami. na przemian w górę i w dół, jednocześnie nie dotykając nimi ziemi (gdy prawa noga jest w górze, lewa ma być na dole i odwrotnie).

b) Nożyce poziome. Wymachuj obiema nogami. na przemian w lewo i w prawo, jednocześnie nie dotykając nimi ziemi (gdy jedna noga jest po lewej stronie, druga ma być po prawej i odwrotnie).

c) Nożyce okrężne. Jedna noga jest uniesiona nieruchomo. Drugą nogą rób okrężne ruchy wokół pierwszej nogi – wpierw z góry na dół, a następnie na odwrót.

Unoszenie nóg. Połóż się na plecach na ziemi z rękami wzdłuż tułowia i prostymi nogami. Podnieś obie złączone nogi maksymalnie do góry, przytrzymaj 3 sekundy i opuść z powrotem na dół. Jeśli masz słabo wyćwiczone mięśnie brzucha, zacznij od 10 powtórzeń i stopniowo zwiększaj ich ilość.

Przyciąganie nóg do klatki piersiowej. Połóż się na podłodze i oprzyj na łokciach. Kolejno przyciągnij najpierw prawą (ugiętą w kolanie) nogę do klatki, potem lewą i obie na raz.

Brzuszki skośne. Połóż się na plecach, z wyprostowanymi, bądź delikatnie zgiętymi w kolanach nogami. Ręce spleć na karku. Podnieś się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie.

Hula hop. To najprzyjemniejsze i bardzo skuteczne ćwiczenie na talię. Kręcenie hula hopem świetnie kształtuje mięśnie brzucha i wyszczupla go.

Czytaj także: 3 ćwiczenia na pupę (zamiast przysiadów)

Proste ćwiczenia na szczupłą talięŹródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

4 KOMENTARZE

  1. Polecam te ćwiczonka! Można ćwiczyć co drugi dzień 🙂 Polecam też picie wody oraz gotowanie na parze, dzięki odpowiedniej diecie i takim ćwiczeniom efekt będzie większy i szybszy 🙂 Stosowałam taką samą dietę oraz ćwiczenia na talię, efekt bardzo dobry 🙂

  2. Po wczorajszym bieganiu nie mogę wyprostować nóg i wykonywać tych ćwiczeń. Czy to zakwasy? Co można z tym zrobić?

    • Na zakwasy dobra jest gorąca kąpiel i masaż, np piłeczka tenisową, pełną butelką itp. Świetnie działają bańki chińskie, stawia się w miejscu zakwasów i rusza mięśniem tak żeby mięśnie się rozbijały, im bardziej przepracowany mięsień tym ciemniejsza plama zostanie. Następnym razem po bieganiu dobrze się porozciągaj, to zakwasy nie będą tal upierdliwe 😊

    • Według mnie najlepsze jest rozciąganie. Działa jak ma się już zakwasy ale ja polecam po treningu, ponieważ wtedy to nim zapobiega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię