Źródło: Pinterest

Jeśli marzysz o szczupłej talii, to dobrze trafiłaś! Mamy dla Ciebie kilka prostych ćwiczeń, które pomogą Ci osiągnąć to, o czym zawsze marzyłaś.

Pamiętaj, że aby osiągnąć sukces, ważna jest regularność, systematyczność, silna wola i odpowiednia dieta! Efekty ćwiczeń wzmocnisz biegając lub jeżdżąc na rowerze.

Proste ćwiczenia na szczupłą talię

Każde z ćwiczeń powtórz 20 razy i z każdym treningiem zwiększaj ilość powtórzeń, np. o 5.

Skrętoskłony

Stań w rozkroku. Mając cały czas wyprostowane nogi wykonaj skłon w przód, tak, aby lewą ręką dotknąć prawej nogi, a następnie prawą ręką dotknij lewej nogi.

Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami

Usiądź na równym podłożu i wyciągnij wyprostowane nogi w przód. Staraj się tak skłonić, aby rękami złapać za stopy, a głową dotknąć kolan. Nie uginaj przy tym nóg.

Skłony z siadu skrzyżnego

Usiądź na równym podłożu ,,po turecku”. Ręce ugnij w łokciach i przyciągnij równolegle do tułowia. Przy skłonie staraj się dotknąć ugiętymi łokciami ud.

Nożyce

Ćwiczenie wykonuj leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15 cm nad ziemią.

  • Nożyce pionowe. Wymachuj obiema nogami. na przemian w górę i w dół, jednocześnie nie dotykając nimi ziemi (gdy prawa noga jest w górze, lewa ma być na dole i odwrotnie).
  • Nożyce poziome. Wymachuj obiema nogami. na przemian w lewo i w prawo, jednocześnie nie dotykając nimi ziemi (gdy jedna noga jest po lewej stronie, druga ma być po prawej i odwrotnie).
  • Nożyce okrężne. Jedna noga jest uniesiona nieruchomo. Drugą nogą rób okrężne ruchy wokół pierwszej nogi – wpierw z góry na dół, a następnie na odwrót.

Unoszenie nóg

Połóż się na plecach na ziemi z rękami wzdłuż tułowia i prostymi nogami. Podnieś obie złączone nogi maksymalnie do góry, przytrzymaj 3 sekundy i opuść z powrotem na dół. Jeśli masz słabo wyćwiczone mięśnie brzucha, zacznij od 10 powtórzeń i stopniowo zwiększaj ich ilość.

Przyciąganie nóg do klatki piersiowej

Połóż się na podłodze i oprzyj na łokciach. Kolejno przyciągnij najpierw prawą (ugiętą w kolanie) nogę do klatki, potem lewą i obie na raz.

Brzuszki skośne

Połóż się na plecach, z wyprostowanymi, bądź delikatnie zgiętymi w kolanach nogami. Ręce spleć na karku. Podnieś się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie.

Hula hop

To najprzyjemniejsze i bardzo skuteczne ćwiczenie na talię. Kręcenie hula hopem świetnie kształtuje mięśnie brzucha i wyszczupla go.

Czytaj także: 3 ćwiczenia na pupę (zamiast przysiadów)

Proste ćwiczenia na szczupłą talięŹródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

4 KOMENTARZE

  1. Polecam te ćwiczonka! Można ćwiczyć co drugi dzień 🙂 Polecam też picie wody oraz gotowanie na parze, dzięki odpowiedniej diecie i takim ćwiczeniom efekt będzie większy i szybszy 🙂 Stosowałam taką samą dietę oraz ćwiczenia na talię, efekt bardzo dobry 🙂

  2. Po wczorajszym bieganiu nie mogę wyprostować nóg i wykonywać tych ćwiczeń. Czy to zakwasy? Co można z tym zrobić?

    • Na zakwasy dobra jest gorąca kąpiel i masaż, np piłeczka tenisową, pełną butelką itp. Świetnie działają bańki chińskie, stawia się w miejscu zakwasów i rusza mięśniem tak żeby mięśnie się rozbijały, im bardziej przepracowany mięsień tym ciemniejsza plama zostanie. Następnym razem po bieganiu dobrze się porozciągaj, to zakwasy nie będą tal upierdliwe ?

    • Według mnie najlepsze jest rozciąganie. Działa jak ma się już zakwasy ale ja polecam po treningu, ponieważ wtedy to nim zapobiega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj