Źródło: Pinterest

Sprawdź nasze propozycje prostych ćwiczeń, które wysmuklą Twoje łydki.

Mięśnie łydek stosunkowo ciężko wymodelować (w końcu są przyzwyczajone do codziennego wysiłku podczas chodzenia), a ćwiczenia na ich wysmuklenie, powinny być połączone z ogólnym treningiem na różne partie ciała.

Proste ćwiczenia na zgrabne łydki

Wykonuj po 20-25 powtórzeń poszczególnych ćwiczeń. Z czasem możesz zacząć zwiększać serie z 1 do 2 lub 3.

Wspinanie się na palce

Najlepiej jeśli ćwiczenia będziesz wykonywać z obciążeniem (możesz wykorzystać specjalne obciążniki na kostki).

Wchodzenie po schodach

To ćwiczenie działa dobrze nie tylko na łydki, ale również na pośladki. Kiedy tylko możesz rezygnuj z windy na rzecz schodów – oczywiście mamy na myśli od 3 piętra wzwyż 🙂

Jazda na rowerze

Na dworze robi się coraz cieplej, dlatego to świetny moment, żeby wskoczyć na rower! Nie tylko ćwiczysz łydki, ale też całe nogi, a na dodatek walczysz z cellulitem. Pamiętaj tylko, żeby naciskać pedały palcami, a nie całą stopą.

Stepper

Dobre rozwiązanie jeśli lubisz łączyć przyjemne z pożytecznym – w tym wypadku oglądanie ulubionego serialu z ćwiczeniami na zgrabne łydki 🙂

Pływanie

Jeśli chcesz mieć szczuplejsze łydki, wybierz się na basen! Pływanie crowlem wpłynie pozytywnie na całe Twoje ciało, przy okazji modelując te partie, które chciałabyś odchudzić.

Skakanie na skakance

To świetny sposób na wyszczuplenie łydek, a także nóg i reszty ciała! Już 10 minut skakania potrafi nieźle wymęczyć, co sprawia że zaczynamy chudnąć.

Bieganie

Bieganie to najprostszy sposób nie tylko na wyszczuplenie łydek, ale też całego ciała. Zacznij od niewielkich odległości, aby przyzwyczaić organizm do wysiłku i pamiętaj o odpowiednim obuwiu oraz rozgrzewce przed i rozciąganiu po treningu!

Polecamy: Proste ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Źródło: Pinterest

11 KOMENTARZE

    • Stepper jest przyrządem gimnastycznym, przeznaczonym do ćwiczenia mięśni nóg. Najważniejszym elementem urządzenia są dwa pedały, uginające się pod naciskiem stóp. Ruchy, które należy wykonywać, przypominają wchodzenie po schodach, albo wspinanie się pod górę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj