Nie jesteś pewna czy możesz jej zaufać? Sprawdź jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń!

Znacie się bardzo krótko. Nawet jeśli czujesz, że łączy Was szczególna więź, powinnaś pamiętać, że prawdziwa przyjaźń potrzebuje czasu. Nie jesteś w stanie przewidzieć (po paru tygodniach, czy miesiącach), czy możesz na tę osobę liczyć w trudnych chwilach i czy Wasza znajomość przetrwa np. pierwszą kłótnię, czy dłuższą rozłąkę.

Ona Ci się nie zwierza. Ty nie miałabyś nic przeciwko, żeby opowiadać jej o swoich sekretach, jednak ona z jakiś powodów tego nie robi. Być może nie ufa Ci na tyle, by się przed Tobą otworzyć, ale przecież przyjaźń opiera się w głównej mierze na zaufaniu.

Zawiodłaś się już kiedyś na niej. Prawdziwa przyjaciółka nie powinna nigdy zawieźć Twojego zaufania. Przyjaciółka powinna być Twoją bratnią duszą, być jak siostra, jeśli więc zdarzyło się, że zawiodła Twoje zaufanie, zastanów się, czy nie jest to tylko dobra koleżanka.

Kłótnia mogłaby wszystko zniszczyć. Byłyście już kiedyś pokłócone i nie odzywałyście się do siebie, przez długi czas, z tego powodu? Żadna nie chciała wyciągnąć pierwsza ręki na zgodę i czujesz, że przy następnej okazji byłoby podobnie? Jeśli podświadomie wiesz, że kolejna kłótnia mogłaby zniszczyć Waszą znajomość, to nie jest to prawdziwa przyjaźń. Ta, przetrwałaby wszystko – zwłaszcza spory i napięcia.

Ona ma dużo znajomych. To oczywiście nie wyklucza tego, że może przyjaźnić się z Tobą, ale jeśli czujesz się przez nią zaniedbywana, bo wciąż brakuje jej czasu dla Was, to może traktuje Cię tylko jak zwykłą przyjaciółkę.

Nie miałyście jeszcze trudnych sytuacji. Jak mówi stare przysłowie, prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie. Dlatego prawdziwą przyjaciółkę poznasz po tym, że zawsze będzie Cię wspierać w trudnych momentach. Jeśli nie masz pewności, że byłaby zawsze przy Tobie i w gotowości, żeby zaoferować Ci wsparcie, nie możesz nazywać jej swoją przyjaciółką.

Czujesz, że Ci zazdrości. Wszystko było świetnie, gdy w Twoim życiu nie było zbyt kolorowo. Zaczęłaś jednak wychodzić na prostą i nareszcie Twoje życie zaczyna się układać tak, że jesteś szczęśliwa. Ona jednak, zamiast cieszyć się razem z Tobą, coraz mniej chętnie się z Tobą spotyka, jest wyraźnie rozdrażniona, tak jakby Twoje szczęście ją denerwowało. Prawdziwa przyjaciółka się tak nie zachowuje.

Ona nie interesuje się Twoim życiem. Jeśli każda z Was woli opowiadać o swoim życiu, a problemy tej drugiej, nie są ważne lub wręcz żadna z Was nie chce o nich słuchać, to nie jesteście prawdziwymi przyjaciółkami. Przyjaźń nie może być egoistyczna. Jeśli ona nie wie co się dla Ciebie liczy, nie słucha Cię z zainteresowaniem i nie wie o ważnych wydarzeniach z Twojego życia, to coś tu jest nie w porządku.

Z powodu rozłąki, nie jesteście sobie już tak bliskie. Jeśli z jakiegoś powodu nie możecie się już widywać, tak często, jak kiedyś (jedna z Was się przeprowadziła lub poszłyście do innych szkół), Wasz kontkt uległ pogorszeniu i czujesz, że nie jest już Ci tak bliska, jak siostra, to wniosek chyba nasuwa się sam. Prawdziwa przyjaźń jest w stanie przetrwać nawet fizyczną rozłąkę oraz fakt, że macie dla siebie mniej czasu.

Przyjaciółka czy tylko koleżanka?

Źródło tekstu: http://www.dlanastolatek.pl || Źródło zdjęć: https://www.pexels.com

2 KOMENTARZE

  1. Ten artykuł bardzo mi się podoba. Miałam “przyjaciółkę” przez dłuższy okres czasu, lecz coraz częściej się kłóciłyśmy z różnych powodów. Teraz znalazłam 3 prawdziwe przyjaciółki i wiem, że przetrwamy. A dziewczyna o której wspomniałam wyżej woli zadawać się z dziewczynami nad którymi ma władzę i jest przez to bardziej lubiana przez klasowych ważniaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here