Źródło: Pinterest

Zakochałaś się w chłopaku, którego Twoi najbliżsi nie darzą sympatią? Sprawdź, co zrobić w tej sytuacji.

Powodów niechęci wobec Twojego chłopaka ze strony Twoich najbliższych może być bardzo wiele. Często chłodne stosunki można ocieplić, dlatego warto się zastanowić, co może być przyczyną zaistniałej sytuacji.

Rodzice i przyjaciółki nie lubią mojego chłopaka – co robić?

Poznaj najbardziej popularne przyczyny niechęci rodziny i przyjaciół wobec chłopaka.

#1. Brak rozmowy

Jeśli będziesz unikać tematu chłopaka w rozmowie z rodzicami, a na wszelkie pytania dotyczące jego osoby, reagować złością, Twoi rodzice automatycznie pomyślą, że masz coś do ukrycia, przez co będą negatywnie nastawieni do Twojego ukochanego. Postaraj się zapoznać ich ze sobą, tak, by Twoi rodzice wiedzieli, że ich córka spotyka się z porządnym chłopakiem 🙂

#2. Złe pierwsze wrażenie

Mogło się zdarzyć, że gdy przedstawiałaś chłopaka rodzicom lub przyjaciołom, on powiedział lub zrobił coś, co im się nie spodobało. Zazwyczaj oceniamy ludzi przez pryzmat pierwszego spotkania, dlatego jeśli coś poszło nie tak, daj szansę ukochanemu na poprawę, a najbliższym na poznanie go od lepszej strony.

#3. Brak czasu

To oczywiste, że wchodząc w związek, masz mniej czasu dla przyjaciół. Nie dziw się więc, że są oni niechętnie nastawieni wobec Twojego chłopaka. Postaraj się znaleźć również czas dla znajomych, żeby nie czuli się zaniedbani.

#4. Nieciekawa przeszłość

Jeśli Twój chłopak w przeszłości miał np. konflikt z prawem, nie dziw się, że Twoi rodzice i znajomi czują wobec niego niechęć. Jest to spowodowane troską o Ciebie i nie powinnaś mieć o to żalu. Udowodnij swoim bliskim, że nie muszą się obawiać, bo Twój chłopak wyciągnął wnioski i jest już innym człowiekiem.

#5. Inne obawy

Twoi rodzice mogą uważać, że jesteś zbyt młoda na związek lub mogą bać się, że zawalisz przez to szkołę. Porozmawiaj z nimi szczerze. Miłość między nastolatkami to przecież nic złego i sami pewnie też to przeżyli. Udowodnij im, że się mylą i dasz radę pogodzić związek z nauką oraz innymi obowiązkami.

#6. Różnica charakterów

Jeśli Twój chłopak słucha rocka, a idolką Twoich przyjaciółek jest Rihanna lub Twój ukochany ma jakieś nietypowe hobby, które Twoi znajomi uważają za dziwaczne, mogą mieć oni problem, żeby się dogadać. Spróbuj znaleźć im jakiś wspólny temat do rozmów, a może lubią spędzać w wolny czas w podobny sposób? Jeśli nie – trudno. Nie da się być lubianym przez wszystkich, ale mimo to, Twoje przyjaciółki powinny zaakceptować fakt, że jesteś zakochana i szczęśliwa.

#7. A może to zazdrość?

Jeśli Ty jako jedyna z grona Twoich kumpelek masz chłopaka, to może ich niechęć wynika z zazdrości. Choć w przyjaźni coś takiego jak zazdrość nie powinno się w ogóle pojawiać, czasem różnie z tym bywa. Porozmawiaj z chłopakiem, czy nie ma jakiś fajnych kolegów i zorganizujcie spotkanie w większym gronie. A nóż między między kimś zaiskrzy 🙂

Jak poprawić relacje między rodzicami lub przyjaciółkami, a chłopakiem?

Mów o nim jak najlepiej

Zawsze staraj się mówić o chłopaku w samych superlatywach, szczególnie przy rodzicach. Nie chodzi o to, żebyś kłamała, ale podkreślaj każdą jego dobrą cechę lub osiągnięcie. W ten sposób pokażesz, że spotykasz się z fajnym gościem.

Nie pozwól, by mówiono o nim źle

Jeśli ktoś będzie mówił źle o Twoim chłopaku za jego plecami, a Ty nie zareagujesz, pokażesz, że jesteś fałszywa oraz, że zgadzasz się z negatywną opinią, dlatego zawsze reaguj i broń swojego chłopaka. Powiedz, że jest Ci przykro, że go nie lubią, ale Ty jesteś z nim szczęśliwa, dlatego nie życzysz sobie takich tekstów w swojej obecności.

Czytaj także: Nietypowe pomysły na randkę!

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj