Zakochałaś się, a Twoi najbliżsi nie darzą sympatią Twojego chłopaka? Sprawdź co robić w tej sytuacji.

Powodów niechęci może być bardzo wiele, dlatego warto się zastanowić co może być jej przyczyną.

Brak rozmowy. Jeśli będziesz unikać tematu chłopaka w rozmowie z rodzicami, a na wszelkie pytania dotyczące jego osoby, reagować złością, Twoi rodzice automatycznie pomyślą, że masz coś do ukrycia, przez co będą negatywnie nastawieni do Twojego ukochanego. Postaraj się zapoznać ich ze sobą, tak, by Twoi rodzice wiedzieli, że ich córka spotyka się z porządnym chłopakiem 🙂

Złe pierwsze wrażenie. Mogło się zdarzyć, że gdy przedstawiałaś chłopaka rodzicom lub przyjaciołom, on powiedział lub zrobił coś, co im się nie spodobało. Zazwyczaj oceniamy ludzi przez pryzmat pierwszego spotkania, dlatego jeśli coś poszło nie tak, daj szansę ukochanemu na poprawę, a najbliższym na poznanie go od lepszej strony.

Brak czasu. To oczywiste, że wchodząc w związek, masz mniej czasu dla przyjaciół. Nie dziw się więc, że są oni niechętnie nastawieni wobec Twojego chłopaka. Postaraj się znaleźć również czas dla znajomych, żeby nie czuli się zaniedbani.

Nieciekawa przeszłość. Jeśli Twój chłopak w przeszłości miał np. konflikt z prawem, nie dziw się, że Twoi rodzice i znajomi czują wobec niego niechęć. Jest to spowodowane troską o Ciebie i nie powinnaś mieć o to żalu. Udowodnij swoim bliskim, że nie muszą się obawiać, bo Twój chłopak wyciągnął wnioski i jest już innym człowiekiem.

Inne obawy. Twoi rodzice mogą uważać, że jesteś zbyt młoda na związek lub mogą bać się, że zawalisz przez to szkołę. Porozmawiaj z nimi szczerze. Miłość między nastolatkami to przecież nic złego i sami pewnie też to przeżyli. Udowodnij im, że się mylą i dasz radę pogodzić związek z nauką oraz innymi obowiązkami.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię