Amelia chciałaby zrobić kurs prawa jazdy, ale nie ma tylu pieniędzy. Jej rodzice nie chcą jej za to zapłacić.

Prawo jazdy to przydatna rzecz, szczególnie jeśli musimy dość często się przemieszczać, a odległości są dość duże. Nasza czytelniczka, Amelia, musi dojeżdżać do szkoły przez pół miasta, dlatego chciałaby jeździć autem. Niestety rodzice nie są zachwyceni tym pomysłem i nie chcą jej za to zapłacić. Przeczytajcie jej list.

,,Cześć dziewczyny, mam na imię Amelia i mam prawie 18 lat. Postanowiłam napisać ten list, bo może ktoś był w podobnej sytuacji i poradzi mi, jak mam gadać z rodzicami, bo ja już nie wiem. Chodzi o to, że chciałabym zrobić kurs prawa jazdy, ale mnie na niego nie stać. Rodzice mają kasę, ale nie chcą mi za ten kurs zapłacić i uważam, że to nie fair.

Do szkoły mam mega daleko i byłoby mi o wiele łatwiej, gdybym mogła dojeżdżać samochodem. Niestety moi rodzice nie mogą albo nie chcą tego zrozumieć. Tlumaczyłam im, że jakbym szybciej była w domu to mogłabym więcej pomóc i sprzątać, a oni mi na to, że teraz mało co sprzątam i mam im wpierw udowodnić, że będę utrzymywać porządek, bo oni mi nie wierzą. No gdzie tu logika, skoro teraz spędzam godzinę w autobusie? Mówiłam im, że będę ich wozić na zakupy i gdzie będą chcieli, a oni na to, że na szczęście sobie radzą. Aha, zapomniałam, że auto obiecał mi dziadek, bo on już swoim nie jeździ. Więc tylko kwestia prawka, ale nie umiem przekonać rodziców racjonalnym argumentami.

Ktoś? Coś? Proszę o jakieś pomysły!”.

Czytaj także: ,,Moi rodzice wydają moje pieniądze!?

Źródło zdjęć: Favim

6 KOMENTARZE

  1. Ja się nie dziwię że rodzice ci nie chcą dać kasy , prawo jazdy tanie nie jest , wiem to , bo jestem w trakcie robienia . A poresztą posiadanie auta też kosztuje i mało ważne czy ty dostaniesz auto od dziadka , trzeba jeszcze zapłacić ubezpieczenie , które może wynieść nawet ponad 3 tysiące . Druga sprawa jest taka że auto na wodę nie jeździ , a benzyna też kosztuje , więc ja bym się zastanowiła i postawiła się na miejscu rodziców . Nie zawsze będziesz dostawać wszystko o co zawołasz.

  2. Skoro niedługo osiemnastka, to (jeśli robisz imprezę urodzinową) poproś znajomych/rodzinę żeby Ci pomogli i zamiast drogich prezentów, niech się zrzucą na kurs ?

  3. Nie mam pomysłu co byś mogła powiedzieć rodzicą, ale możesz poprostu oszczędzać kasę w wakacje idź do pracy no cokolwiek jak ci na tym tak zależy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj