Chciałabyś tchnąć nieco życia w swoje cztery ściany, ale nie wiesz, jakie rośliny sprawdzą się w Twoim pokoju? Odpowiedź znajdziesz w tym wpisie!
Pomyślałaś, że warto byłoby ożywić swój pokój jakąś rośliną? To świetny pomysł! W tym wpisie podpowiemy Ci, jakie gatunki sprawdzą się najlepiej dla Ciebie.
Rośliny idealne do pokoju nastolatki
Zastanawiasz się, czy warto mieć w pokoju jakąś roślinę? Oto argumenty, które za tym przemawiają!
#1. Rośliny oczyszczają powietrze
Spaliny samochodowe, dym z kominów, a nawet meble w naszym pokoju emitują szkodliwe dla zdrowia związki. Ratunkiem na to są właśnie rośliny, które oczyszczają powietrze.
#2. Rośliny wytwarzają tlen
Oprócz szkodliwych związków chemicznych, rośliny pochłaniają także dwutlenek węgla. W zamian za to produkują tlen, który oprócz tego, że jest niezbędny do życia, poprawia koncentrację. Podczas nauki jest ona niezbędna.
#3. Rośliny ładnie wyglądają
Nie da się ukryć, że rośliny po prostu ładnie wyglądają, a zieleń działa odprężająco.
Jakie rośliny będą idealne do pokoju nastolatki?
Wybierając gatunek rośliny do pokoju, warto zwrócić uwagę na to, jakie wymagania ma dany kwiat. Jeżeli nie masz ręki do roślin, wybierz taką, która nie potrzebuje wielu zabiegów pielęgnacyjnych, ani regularnego podlewania.
- Dracena – jest mało wymagająca. Kiedy ziemia w donicy robi się sucha, należy podlać roślinę (najczęściej 1-2 razy w tygodniu). Lubi miejsca nasłonecznione, ale nie należy wystawiać jej na działanie promieni słonecznych, gdyż mogą poparzyć jej liście.
- Sansewieria (wężownica) – to roślina idealna dla wszystkich zapominalskich. Latem wystarczy podlać ją raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie, a zimą jeszcze rzadziej! Lubi stanowiska nasłonecznione, ale poradzi sobie również w ciemniejszym pomieszczeniu.
- Aloes – podobnie jak Sansewieria nie wymaga częstego podlewania. Raz na dwa tygodnie w zupełności mu wystarczy. Lubi jasne stanowiska.
- Fikus benjamina (figowiec benjamina) – latem roślinę należy podlewać 1-2 razy w tygodniu, natomiast zimą co 7-10 dni. Można zraszać liście. Lubi dużą ilość światła, ale nie należy narażać go na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
- Skrzydłokwiat – należy podlewać go, kiedy podłoże jest suche (najczęściej 2-3 razy w tygodniu). Latem potrzebuje więcej wody, zimą mniej. Przy odpowiedniej pielęgnacji pięknie kwitnie, ciesząc oko białymi kwiatami.