Poznaj najważniejsze różnice pomiędzy chłopakami, a dziewczynami.

Dziewczyny różnią się od chłopaków i co do tego nikt nie ma wątpliwości, bo przecież widać to nawet gołym okiem (zazwyczaj). Dziś jednak skupimy się na tych mniej oczywistych różnicach, a mianowicie różnicach charakteru. Poniżej znajdziecie najważniejsze cechy osobowościowe, które są inne u dziewczyn i inne u chłopców.

Różnice między dziewczynami a chłopakami

#1. Podzielność uwagi. Dziewczyny potrafią robić kilka rzeczy jednocześnie. Bez problemu możemy rozmawiać z przyjaciółką (nawet przez telefon, bo przecież od czego są słuchawki, głośnik, a nawet bark i ucho pomiędzy które można włożyć aparat?), gotować obiad, spoglądać na serial i planować stylizację na kolejny dzień. Chłopcy nie mają takich mocy.

#2. Słuchanie. Chłopcy mają trochę większy problem ze skupieniem się i dokładnym słuchaniem, szczególnie gdy dziewczyny zaczynają im o czymś opowiadać. Oni po chwili mają już dość. Być może zauważyłaś też, że gdy osobnik płci męskiej jest czymś zajęty, a Ty zaczynasz do niego coś mówić, to mimo, że on nawet może Ci coś odpowiedzieć (najczęściej jest to: ,,yhm”, ,,no”, ,,tak”), to tak naprawdę nie ma pojęcia o czym mówisz.

#3. Cierpliwość. W tym przypadku chłopcy wygrywają. Dziewczyny zazwyczaj szybciej się wypalają i porzucają zadanie. Chłopcy mają więcej cierpliwości i potrafią poświęcić więcej czasu na jedno zadanie.

#4. Emocje. To temat rzeka. Oczywiście wiemy, że dziewczyny podchodzą do większości spraw o wiele bardziej emocjonalnie niż chłopcy. To nam częściej zdarza się dramatyzować i snuć czarne wizje. My kierujemy się sercem, podczas gdy płeć przeciwna rozumem (nie oznacza to oczywiście, że dziewczyny nie myślą!).

#5. Słynne ,,domyśl się”. To jedna z poważniejszych różnic, która jest przyczyną wielu konfliktów. Chciałybyśmy, aby nasi ukochani potrafili nam czytać w myślach (oczywiście nie zawsze, a jedynie wtedy, kiedy tego chcemy) lub po prostu umieli wróżyć z fusów i wiedzieli z jakiego powodu jesteśmy na nich obrażone. W naszym mniemaniu nieraz wysyłamy chłopcom sygnały, jednak musimy zrozumieć, że oni takich rzeczy nie zauważają.

Powyższe różnice to oczywiście nie wszystkie rzeczy, które nas dzielą. Warto pamiętać też, że zawsze znajdą się wyjątki, więc możliwe, że w Waszym związku jest zupełnie na odwrót i to np. Ty nie masz podzielności uwagi, a Twój ukochany tak.

Jak jest w Waszym związku? Piszcie w komentarzach!

Polecamy: Czy Wasz związek jest typowy?

Różnice między dziewczynami a chłopakami

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj