Kiedyś nie do pomyślenia było założenie bielizny, jako elementu stroju codziennego. Na szczęście czasy się zmieniły, a w modzie chodzi przede wszystkim o zabawę. Pokażemy Ci jak najlepiej interpretować trend, którego oryginalna nazwa brzmi underwear as outwear (w wolnym tłumaczeniu: bielizna na wierzchu).

Prekursorką tego stylu była Madonna w latach 80. To wtedy pokazała światu swoją bieliznę, w tym słynny spiczasty gorset, zaprojektowany przez Jean`a Paula Gaultier`a. Wówczas swoim strojem szokowała publiczność oraz środowiska religijne.

Obecnie projektanci postanowili powrócić do pokazywania bielizny, w kolekcjach ready-to-wear. Przez jakiś czas na wybiegach królowały frywolne koronkowe halki, gorsety i pończochy, wyłaniające się spod kusych sukienek i spódniczek.

Jeżeli Ty również chcesz wypróbować styl bieliźniany pamiętaj, by nie traktować go zbyt dosłownie. Nie chodzi o to, żebyś paradowała po ulicy w samej bieliźnie. Dobrym pomysłem jest sukienka stylizowana na koszulkę nocną. Znajdziesz taką np. w Zarze. Połącz ją z marynarką w męskim stylu, cienkimi czarnymi rajstopami i ciężkimi butami. Zainwestuj także w krótki gorset, tzw. bralet. Jest idealny do spodni z wysokim stanem, szortów i spódnic.

Szukaj inspiracji w stylizacjach gwiazd. Rihanna i Miley Cyrus są w tym praktycznie mistrzyniami. Łącz delikatne elementy z mocniejszymi, gdyż kontrast w modzie zawsze się sprawdza. Nasza rada: pamiętaj, że styl bieliźniany idealnie się sprawdzi w czasie imprez 😉

Źródło tekstu: https://www.dlanastolatek.pl/ || Źródło zdjęć: http://weheartit.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here