Skuteczne sposoby na blizny
Pexels

Chciałabyś zmniejszyć widoczność swoich blizn na ciele? W tym wpisie przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym będzie to możliwe!

Niewiele osób lubi swoje blizny, choć niemal każda z nich jest symbolem jakiś przeżyć. Niektórzy uważają, że blizny dodają atrakcyjności, ale zdecydowana większość marzy o tym, aby zmniejszyć ich widoczność. W tym wpisie przedstawiamy skuteczne sposoby, dzięki którym Twoje skazy na ciele będą mniej widoczne.

Skuteczne sposoby na blizny

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań musisz wiedzieć, że domowe sposoby są skuteczne, ale żaden z nich nie sprawi, że blizna będzie zupełnie niewidoczna. Z pewnością jednak przy systematycznym działaniu stanie się wygładzona i jaśniejsza.

Domowe sposoby na blizny

Niektóre produkty wspomagające wygładzanie blizn masz w swoim domu. Możesz wypróbować na przykład okłady z soku z cytryny, miodu, oleju lnianego lub olejku z drzewa herbacianego (używaj go w rozcieńczeniu!). Po prostu nasącz wacik i natrzyj nim bliznę, a następnie pozostaw na około 20-30 minut i zmyj letnią wodą. W czasie kuracji unikaj eksponowania blizn na słońce.

Kolejnym sposobem wartym wypróbowania jest nakładanie oleju kokosowego, masła shea albo żelu aloesowego na bliznę. Oba te składniki silnie nawilżają i przyspieszają regenerację naskórka. Smaruj skazy 2 razy dziennie.

Apteczne sposoby na blizny

W aptekach znajdziesz wiele kremów oraz maści na blizny, a ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Na świeże blizny można stosować specjalne plastry lub silikonowe żele, które jednak będą nieskuteczne w przypadku starych skaz.

Na stare blizny najlepsze będą preparaty zawierające w swoim składzie wyciąg z cebuli, alantoinę, heparynę lub masę perłową, które działają wygładzająco i rozświetlająco.

Zabiegi na blizny

Zabiegi wiążą się niestety z większymi kosztami (od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych), ale zapewniają lepsze efekty w krótszym czasie. Do najpopularniejszych zabiegów możemy zaliczyć:

laseroterapię – zabieg ten polega na wytwarzaniu mikrouszkodzeń, które niszczą nieprawidłową tkankę, jednocześnie pobudzając skórę do regeneracji.

terapię uciskową – metoda to polega na uciskaniu blizny przy pomocy specjalnej odzieży, co zatrzymuje jej rozrost;

krioterapię – nazywaną inaczej leczeniem zimnem, polega na niszczeniu uszkodzonej tkanki poprzez zamrożenie jej ciekłym azotem;

wycięcie – ta metoda jest dość ryzykowna, ponieważ może doprowadzić do powstawania kolejnych blizn.

Skuteczne sposoby na blizny
Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj