sposoby na rozdwajające się paznokcie
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/657877458051635075/

Masz problem z rozdwajającymi się paznokciami? W tym wpisie znajdziesz 4 skuteczne sposoby na walkę z nimi.

Dłonie są wizytówką każdej dziewczyny, a zadbane paznokcie są ważnym czynnikiem, który wpływa na ich wygląd. Nie każda nastolatka ma tyle pieniędzy, by systematycznie odwiedzać kosmetyczkę lub kupować drogie odżywki, dlatego w tym wpisie przedstawiamy 4 domowe sposoby na walkę z rozdwajającymi się paznokciami. Większość składników znajdziesz w swojej kuchni.

Skuteczne sposoby na rozdwajające się paznokcie

#1. Oliwia z oliwek

Słyszałaś kiedyś o kąpieli dłoni w oliwie z oliwek? Z pewnością tak, ale czy kiedykolwiek ją zdarzyło Ci się ją stosować? Oliwa z oliwek ma w sobie wiele cennych minerałów, które podczas takiej kąpieli wsiąkają w płytkę paznokcia. Wystarczy delikatnie podgrzać odrobinę oliwy, a następnie moczyć w niej paznokcie przez około 10 minut.

#2. Czosnek

Czosnek zawiera w sobie całe mnóstwo witamin oraz ?magicznych? właściwości, przydatnych zwłaszcza podczas choroby. Założymy się, że nigdy jednak nie pomyślałaś o tym, aby wcierać czosnek w paznokcie. A szkoda, bo czosnek mimo swojego okropnego zapachu ma naprawdę fantastyczne działanie. Spróbuj wcierać czosnek w płytki paznokci przynajmniej co drugi dzień, a już po 2 tygodniach zobaczysz pierwsze efekty.

#3. Cytryna

Cytryna jest dobra na przeziębienie, ale nie tylko. Sok z cytryny ma również właściwości wybielające. Jeśli masz żółtawe końcówki paznokci lub lakier ,,wszedł? Ci w paznokieć, to wcieraj raz dziennie cytrynę w płytkę. Jest to także dobry patent dla dziewczyn, które obgryzają paznokcie, bo nie każda lubi kwaśność cytryny.

#4. Olejek rycynowy

Ten olejek ma szerokie zastosowanie. Można go stosować na włosy, skórę oraz na paznokcie. W celu regeneracji rozdwojonych końcówek należy wcierać olejek minimum raz (a najlepiej dwa razy) dziennie w płytkę i pozostawić do wyschnięcia, aby mógł wniknąć wgłąb paznokci.

Witaminy na wzmocnienie paznokci

Powyżej przedstawiłyśmy Ci 4 sposoby na to, jak radzić sobie z problematycznymi paznokciami od zewnątrz, jednak jeśli problem leży wewnątrz, nasze rady nie będą zbyt przydatne. Jeśli w Twoim organizmie brakuje witamin, to niestety nasze rady niewiele pomogą. Natomiast jeśli mowa o witaminach, to polecamy jeść więcej warzyw i owoców lub sięgnąć po witaminy z apteki.

sposoby na rozdwajające się paznokcie
Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/358106607872611837/

Polecamy: HOT pomysły na paznokcie #4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj