Jak zadbać o włosy jesienią?
Źródło: Pinterest

Poznaj skuteczne sposoby na pielęgnację rozdwojonych końcówek włosów.

Rozdwajające się końcówki włosów to zmora wielu dziewczyn. Świadczą one o tym, że kosmyki są w średniej kondycji. Jeżeli ten problem dotyczy również Ciebie, to w tym wpisie przedstawiamy skuteczne sposoby, które powinnaś zastosować.

Skuteczne sposoby na rozdwojone kocówki włosów

#1. Regularne podcinanie

Choć wszelkie kosmetyki nawilżające poprawią wygląd Twoich włosów, to niestety nie sprawią, że w cudowny sposób rozdwojone końcówki nagle się połączą. Najlepszym sposobem jest tutaj regularne podcinanie, choćby o 2-3 centymetry.

#2. Ograniczenie stylizacji na gorąco

Nie ma się co oszukiwać – końcówki rozdwajają się głównie z powodu szkodliwych zabiegów, jakim poddajemy nasze włosy. Przede wszystkim jest to stylizowanie na gorąco oraz farbowanie. Aby cieszyć się pięknymi kosmykami postaraj się ograniczyć zabiegi z użyciem ciepła i pamiętaj o tym, aby zawsze używać termoochronnych kosmetyków!

#3. Używanie odpowiednich kosmetyków

Jak już wspominałyśmy wyżej, żadne kosmetyki nie naprawią wyrządzonych szkód, ale mogą sprawić, że Twoje włosy będą wyglądać znacznie lepiej. Ponadto regularne stosowanie nawilżających kosmetyków wpłynie pozytywnie na kondycję włosów, co zmniejszy ryzyko rozdwajania się końcówek w przyszłości.

#4. Nakładanie olejków

Oprócz regularnego stosowania nawilżających kosmetyków, warto mieć pod ręką małą buteleczkę olejku. Odrobina produktu nałożona na same końce scali je, dzięki czemu uszkodzenia nie będą aż tak rzucać się w oczy.

#5. Zadbaj o odpowiednią dietę

To, co ląduje na naszym talerzu, ma ogromny wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale również kondycję skóry, paznokci, no i włosów. Odpowiednio zbilansowana dieta sprawi, że Twoje kosmyki staną się mocniejsze, kiedy każdego dnia dostarczysz im porcję witamin.

Czytaj także: Botoks na włosy ? co musisz wiedzieć o tym zabiegu?

Jak obciąć sobie włosy w domu?
Źródło: https://www.culturalweekly.com/doesnt-that-make-me-feminist/cutting-girl-red-hair-favim-com-175303

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj