Ćwiczenia cardio bez siłowni
Źródło: Pinterest

W tym wpisie znajdziesz 3 sporty, które można uprawiać latem.

Lato sprzyja czynnemu uprawianiu sportu, dlatego wiele osób decyduje się na bycie aktywnym o tej porze roku. Niektórzy ćwiczą ze względu na ładną pogodę, a inni dlatego, że mają wtedy więcej wolnego czasu. W tym wpisie przedstawiamy 3 sporty, które można uprawiać nie tylko latem, chociaż o tej porze roku mają one zdecydowanie najwięcej zwolenników.

Sporty, które można uprawiać latem

#1. Siatkówka plażowa

W Polsce siatkówka plażowa zyskuje coraz większą popularność. Zainteresowaniem cieszy się głównie wśród osób, które grają również w siatkówkę halową. Oczywiście zamiast siatkówki można wybrać także na inny sport, np. piłkę nożną czy piłkę ręczną, ale jeśli zdecydujesz się uczestniczyć w takich rozgrywkach, wcześniej powinnaś zapoznać się z zasadami gry, gdyż te różnią się nieco od tych ?standardowych”.

#2. Pływanie

Ta dyscyplina sportu jest bardzo popularna, gdyż mogą wykonywać ją osoby w każdym wieku. Pływać można w morzu, oceanie, jeziorach, kąpieliskach (pod warunkiem, że jest to miejsce do tego przeznaczone i jest pod nadzorem ratowników), ale też na pływalniach. Latem częściej udajemy się nad morze, ze względu na wypoczynek na plaży. Należy jednak pamiętać, że kąpiel jest zabroniona, kiedy ratownicy wywieszają czerwoną flagę.

#3. Jazda na rolkach

Jeśli tylko potrafisz lub chcesz się tego nauczyć, to śmiało zakładaj rolki na nogi i idź pojeździć. Ten sport wymaga dobrej pogody, ale też dobrego wyposażenia, np. ochraniaczy na dłonie czy kolana, a dla początkujących dodatkowo kasku. Wybierz spokojne miejsce, gdzie nie ma zbyt dużego ruchu. Sprawdź też, czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie znajduje się skatepark. To idealne miejsce dla rolkarzy. Rolki możesz także zamienić na wrotki lub deskorolkę.

Uprawiając sport należy zadbać o bezpieczeństwo swoje, ale także innych osób. Do gry w siatkówkę wybierz miejsce na uboczu, a w przypadku jazdy na rolkach unikaj zaludnionych ścieżek, na których ciężko jest wyminąć ludzi.

Zanim wyjdziesz z domu zwróć uwagę na prognozę pogody, aby zła aura nie popsuła Ci planów.

Czytaj także: 3 ćwiczenia, które można wykonywać z psem

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj