Pexels

Boisz się krępującej ciszy podczas randki? Sprawdź, jak do niej nie dopuścić!

Pierwsza randka wiąże się ze sporą dawką stresu. Boimy się, że palniemy jakąś gafę i się ośmieszymy, że nie przypadniemy chłopakowi do gustu lub nie będziemy umiały z nim znaleźć wspólnych tematów, co doprowadzi do krępującej ciszy. Czy chwila ciszy to faktycznie koniec świata i co zrobić, gdy już nam się przytrafi? Czytaj dalej!

Sposoby na krępującą ciszę podczas randki

Przygotuj się wcześniej

Zawsze warto przygotować sobie kilka awaryjnych tematów przed randką. Nie będziesz się wtedy stresować, że nie będziecie mieli o czym rozmawiać. Bezpieczne i sprawdzone tematy to szkoła, rodzina, plany na wakacje i hobby.

Bądź ciekawym rozmówcą

Jeśli będziesz miała ciekawe rzeczy do powiedzenia, to z pewnością będziecie mieli wspólne tematy do rozmowy. Chłopcy cenią dziewczyny, które mają zainteresowania i każdy z nich z pewnością chętnie posłucha opowieści o Twojej pasji.

Zadawaj pytania

Daj chłopakowi możliwość wypowiedzenia się. W końcu to nie tylko Ty musisz prowadzić Waszą rozmowę. Jeśli zobaczysz, że on ma problem z zaczęciem rozmowy, to zadaj mu kilka pytań. O ile nie zjedzą go nerwy i nie będzie odpowiadał jednym słowem, istnieje duża szansa, że będziecie mogli podyskutować 🙂

Co zrobić, gdy skończą się wspólne tematy i nastanie złowroga cisza?

Tego momentu obawiamy się najbardziej. Cisza, która przedłuża się w nieskończoność, a Ty wpadasz w coraz większą panikę i wydaje Ci się, że on już na pewno więcej się z Tobą nie umówi? Bzdura!

Po pierwsze, uspokój się

To nie tak, że ta cisza, to Twoja wina. W ogóle nie ma sensu szukać winnego 🙂 Tak się czasem zdarza i już. Najczęściej dzieje się tak przez nerwy. Pamiętaj jednak, że to nie tylko Ty się denerwujesz.

Podejdź do tego z humorem

Dlaczego by nie pożartować z tej sytuacji? Dzięki temu rozluźnisz atmosferę. Gdy chwilowo wyczerpiecie tematy, zaśmiej się i powiedz, że właśnie stało się najgorsze – to, czego zawsze wszyscy się obawiają. Całkiem możliwe, że on też zacznie się z tego śmiać i szybko zaczniecie znowu rozmawiać.

Ulotnij się

Oczywiście tylko na chwilkę. Skocz do toalety lub przeproś go i powiedz, że musisz zadzwonić do kogoś. Dzięki temu zyskasz kilka chwil na zebranie myśli i zastanowienie się, o czym jeszcze można porozmawiać.

Zaproponuj zmianę otoczenia

Siedzicie w kawiarni? Zaproponuj spacer! Jesteście na zewnątrz? Wyjdź z inicjatywą, żeby iść coś przekąsić. Chwila zamieszania pozwoli Ci wymyślić nowy temat do rozmowy.

Sposoby na krępującą ciszę podczas randki

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj