Co zrobić, gdy skończą się wspólne tematy i nastanie złowroga cisza? Tego momentu obawiamy się najbardziej. Cisza, która przedłuża się w nieskończoność, a Ty wpadasz w coraz większą panikę i wydaje Ci się, że on już na pewno więcej się z Tobą nie umówi? Bzdura!

Po pierwsze, uspokój się. To nie tak, że ta cisza, to Twoja wina. W ogóle nie ma sensu szukać winnego 🙂 Tak się czasem zdarza i już. Najczęściej dzieje się tak przez nerwy. Pamiętaj jednak, że to nie tylko Ty się denerwujesz.

Podejdź do tego z humorem. Dlaczego by nie pożartować z tej sytuacji? Dzięki temu rozluźnisz atmosferę. Gdy chwilowo wyczerpiecie tematy, zaśmiej się i powiedz, że właśnie stało się najgorsze – to, czego zawsze wszyscy się obawiają. Całkiem możliwe, że on też zacznie się z tego śmiać i szybko zaczniecie znowu rozmawiać.

Ulotnij się. Oczywiście tylko na chwilkę. Skocz do toalety lub przeproś go i powiedz, że musisz zadzwonić do kogoś. Dzięki temu zyskasz kilka chwil na zebranie myśli i zastanowienie się, o czym jeszcze można porozmawiać.

Zaproponuj zmianę otoczenia. Siedzicie w kawiarni? Zaproponuj spacer! Jesteście na zewnątrz? Wyjdź z inicjatywą, żeby iść coś przekąsić. Chwila zamieszania pozwoli Ci wymyślić nowy temat do rozmowy.

Sposoby na krępującą ciszę podczas randki

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here