Chciałabyś na stałe usunąć włoski ze swojego ciała? Poznaj nasze skuteczne sposoby na pozbycie się owłosienia!

Moda na gładkie ciało nie przemija i choć od czasu do czasu dziewczyny próbują się temu sprzeciwiać i przestają golić nogi oraz pachy (patrz Miley Cyrus), to jednak większość z nas pozbywa się włosków, gdy tylko przebiją się przez skórę. Niektóre z nas muszą to robić prawie codziennie, inne zaś co kilka dni. To może być naprawdę uciążliwie. Czy istnieją zatem sposoby na trwałe usunięcie włosków? Oczywiście! W dzisiejszym wpisie przedstawiamy Wam te metody.

Sposoby na trwałe usunięcie włosków

Laser

Jest to oczywiście najbardziej popularny i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków. Metoda ta polega na naświetlaniu skóry promieniami lasera, które zostają przetwarzane w ciepło i niszczą korzenie włosów. Zabieg ten jest nieinwazyjny, a dzięki specjalnemu chłodzeniu, nie jest bardzo bolesny. Jego wadą jest niestety wysoka cena, dlatego nastolatki rzadko decydują się na to rozwiązanie. Dla pełnego efektu depilację należy powtórzyć kilka razy.

Elektrodepilacja

To zabiegi wykorzystaniem prądu. Polega na wysyłaniu krótkich impulsów prądem, które niszczą korzenie włosów. Ta metoda jest niestety mniej skuteczna niż laser, ale za to tańsza. Ponadto zabieg jest dość bolesny, czasochłonny i może powodować powstawanie blizn, dlatego tak ważne jest, aby wykonywała go kompetentna osoba. Metodę tę można za to (w przeciwieństwie do lasera) stosować o każdej porze roku.

Dwie powyższe metody są najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o usuwanie włosków na stałe. Mają one jednak sporo wad, dlatego jeśli Twój problem nie jest naprawdę poważny, lepiej skorzystaj z bardziej popularnych (i tańszych) sposobów na pozbycie się niechcianych włosków.

Czytaj także: Wszystko co musisz wiedzieć o depilacji woskiem

Myślałyście kiedyś o trwałym usunięciu włosków? Piszcie w komentarzach!

Sposoby na trwałe usunięcie owłosienia

Źródło zdjęć: Pexels | http://favim.com

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj