Jeśli mimo najszczerszych chęci nie udało Ci się nauczyć na sprawdzian, to koniecznie sprawdź nasze sprawdzone sposoby na ściąganie!

Sprawdzone pomysły na ściąganie

Ściąga w telefonie

To chyba ostatnimi czasy najbardziej popularny sposób na ściąganie, jednak nauczyciele są bardzo wyczuleni na punkcie telefonów, a w wymówkę, że sprawdzaliśmy godzinę lub nie mamy kalkulatora, mało kto uwierzy, dlatego jest to ryzykowna metoda.

Ściąga w długopisie

Mało który nauczyciel sprawdza przybory do pisania, dlatego, jeśli potrzebujesz zapisać sobie odpowiedzi do sprawdzianu, wykorzystaj długopis. Najlepszy będzie taki z wzorkiem (np. w gwiazdki), aby literki nie rzucały się w oczy. Umocuj ściągę za pomocą przezroczystej taśmy klejącej, aby nie rzucała się w oczy.

DOBRY PATENT: Pierwsza ławka wbrew pozorom jest świetnym miejscem na ściąganie. Jak to mówią, pod latarnią najciemniej. Jeśli nauczyciel siedzi przy biurku, możesz położyć ściągę na kolanie, ponieważ Twoje nogi są zasłonięte przez biurko. Jeśli nauczyciel stanie z tyłu klasy, możesz wykorzystać pomoc schowaną w rękawie lub ewentualnie piórniku, ponieważ jesteś wtedy zasłonięta. Pamiętaj jednak, żeby się nie wiercić i uważać, czy nauczyciel nie zacznie iść do przodu klasy.

Pod ubraniem

Dziewczyny mają w tym przypadku lepiej, ponieważ mogą ukryć ściągę pod spódniczką lub w dekolcie bluzki. Można również wykorzystać rękaw bluzki czy marynarki. Ten paten nie wyjdzie jednak, jeśli nauczyciel jest spostrzegawczy.

DOBRY PATENT: Zawsze miej w kieszeni chusteczkę do nosa. Jeśli nauczyciel zobaczy, że się kręcisz i zacznie Ci się bacznie przyglądać, wyciągnij chusteczkę i wydmuchaj nos. Dla pewności powtórz to po kilku minutach.

Między palcami

To dobry sposób, jeśli masz tylko kilka linijek tekstu do zapisania na ściądze.

DOBRY PATENT: Warto przygotować ściągę samemu, zamiast korzystać z gotowców. Dzięki temu powtórzysz sobie materiał i być może wcale nie będziesz potrzebować ściągi 🙂

Na butelce

Zazwyczaj podczas sprawdzianu wolno mieć na stole tylko długopis, jednak z wodą lub sokiem nie powinno mieć problemu. Ściąga ukryta w tekście etykiety, nie powinna rzucać się w oczy, dla pewności usiądź jednak pod oknem lub pod ścianą i nie zapomnij od czasu do czasu napić się, by nauczyciel nie nabrał podejrzeń.

Pamiętaj, że większość nauczycieli to nie dinozaury i również mają dostęp do Internetu, poza tym przez lata poznali wiele patentów na ściąganie, dlatego zawsze najlepszym rozwiązaniem jest systematyczna nauka, a jeśli musisz ściągać, to sprawdź najpierw z jakim nauczycielem masz do czynienia!

Jakie są Twoje sposoby na ściąganie? Podziel się z nami swoim patentem! 🙂

Skuteczne sposoby na ściąganie
Źródło: Pinterest

6 KOMENTARZE

  1. Ja zawsze kładę ściąge pod kartką nauczyciel tego nie widzi i jeszcze nie nabrali podejrzeń. Najgorzej jest jak nauczyciel sam zabiera ci kartke raz babka tak zabrala mi i dobrze ze karteczka byla mala a ona sie odwrocila bo kolega specjalnie sa zaczepil ale to to bylo tylko szczescie

      • Jak byłam w gimnazjum to tak miałam, ale nauczyciel angielskiego dostrzegł wszystko, powiedział, że pod koniec 3 klasy zdradzi nam jak u niego ściągać, bo wie, że nie da się tego zauważyć jeśli nauczyciel siedzi z przodu klasy.
        Robi się taką malutką, mieszczącą się w dłoni książeczkę, wkłada się ją do prawej dłoni (albo lewej zależy w której się trzyma długopis, jeśli ktoś jest praworęczny to w prawej) i można delikatnie malutkie karteczki przesuwać kciukiem, bo to tak minimalny ruch, że nie ma prawa tego zauważyć, a patrzy się cały czas na dłoń i to nie wzbudza podejrzeń 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj