Nie lubisz sprzątać i chciałabyś jakoś ten proces u siebie usprawnić? Podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby wszystko szło sprawniej.

Mało która z nas lubi sprzątać, choć pewnie większość lubi mieć porządek 🙂 Niestety tych dwóch rzeczy nie da się rozdzielić, chyba że zatrudnimy sprzątaczkę. Dopóki jednak nas na to nie stać, musimy radzić sobie same. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy kilka trików, które sprawią, że sprzątanie stanie się prostsze.

Sprawdzone triki, które ułatwią Ci sprzątanie

#1. Bądź systematyczna

Wiemy, że tym stwierdzeniem nie odkrywamy Ameryki, ale to naprawdę najlepszy sposób na to, aby ułatwić sobie sprzątanie – po prostu masz mniej pracy 🙂 Najgorsze co możesz zrobić to przekładać ciągle moment robienia porządku i czekać aż wszystko się nawarstwi.

#2. Wyrabiaj sobie dobre nawyki

Chodzi oczywiście o odkładanie rzeczy na miejsce. Wiadomo, że często o tym zapominamy, szczególnie gdy mamy mało czasu, ale warto trochę się postarać i zamiast rzucić spodnie na krzesło, to schować je do szafy, a brudny talerz umyć od razu zamiast zostawiać w zlewie.

#3. Podziel sobie sprzątanie na etapy

W wielu domach dniem sprzątania jest sobota. Niestety ogarnięcie całego domu zajmuje zazwyczaj wiele godzin. Czy nie lepiej byłoby poświęcić każdego dnia 30-60 min na jedno pomieszczenie lub jeden rodzaj pracy (np. ścieranie kurzu lub zamiatanie podłogi)? Wybór należy do Ciebie, ale jeśli w soboty wolałabyś odpoczywać zamiast biegać ze ścierką to podziel sobie pracę między pozostałe dni tygodnia.

#4. Postaw na minimalizm

Chodzi o wystrój Twojego pokoju (a może i innych pomieszczeń w domu?). Pamiętaj, że im mniej rzeczy leży na wierzchu, tym mniej będziesz miała pracy przy ścieraniu kurzu. To co możesz, schowaj do szafy, rzeczy niepotrzebne wydaj lub wyrzuć, a jeśli masz miejsce, to wstaw do pokoju kartony, do których schowasz rzeczy, które nie zmieszczą się w szafie.

#5. Zaczynaj od rzeczy najgorszych

Będzie Ci łatwiej sprzątać, jeśli zaczniesz od rzeczy, które najmniej lubisz lub które sprawiają Ci największą trudność. Dzięki temu, gdy już się z tym uporasz, będziesz mieć większą motywację, żeby dokończyć resztę. Jeśli zaczniesz od tego, co najłatwiejsze, nie będziesz mieć już zbyt dużo sił na kolejne rzeczy i najprawdopodobniej ich po prostu nie zrobisz.

Jakie są Twoje triki, dzięki którym łatwiej Ci się sprząta? Podziel się nimi w komentarzu!

Czytaj także: Jak przyozdobić pokój zimą?

Źródło zdjęć: http://pl.pinterest.com

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj