Pexels

Zobacz nasze sprawdzone triki, które ułatwią Ci każdą podróż!

Lato za pasem, a zatem niedługo większość z nas wyjedzie na wakacje. W związku z tym, przygotowaliśmy dla Was kilka trików, które sprawią, że podróż będzie wygodniejsza i przyjemniejsza.

Sprawdzone triki na podróż

#1. Pakowanie ubrań

Zamiast składać ubrania tak, jak robisz to zwykle, roluj je. Rozłóż ubrania na płasko i zwijaj od do dołu, zakładając przy tym rękawy i kaptur do środka. Ta niesamowita metoda zapewni Ci o wiele więcej miejsca na kolejne ciuszki! 🙂

#2. Przechowywanie biżuterii

Znasz to uczucie, kiedy zgubisz wszystkie małe kolczyki i pierścionki albo gdy cienkie naszyjniki poplączą się ze sobą tworząc zbitą kulkę? W takim razie potrzebujesz zakupić pojemnik na lekarstwa. Takie pudełeczka mają przegródki, zwykle są wodoodporne i mają szczelne zamknięcia. Wystarczy, że włożysz pary kolczyków, naszyjniki i pierścionki osobno do każdej z przegródek. Do przechowywania naszyjników możesz tez użyć słomek. Przełóż przez nią po prostu naszyjnik i zapnij po drugiej stronie.

#3. Szczelne opakowania

Zdarza się, że wszystkie substancje płynne, które zabieramy w podróż (np. żel pod prysznic, podkład do twarzy) wyleją się z opakowania i zaleją część bagażu. Aby temu zapobiec, odkręć pojemnik, umieść kawałek folii spożywczej na wierzchu i ciasno zakręć całość.

#4. Bezpieczne perfumy

Chcąc zabrać ze sobą na wycieczkę perfumy, trzeba na nie uważać i dobrze je zapakować. Aby ochronić szklane opakowanie użyj… skarpetek. Nałóż kilka par skarpetek na opakowanie i gotowe! Twoje perfumy są bezpieczne, a przy okazji masz zgromadzone swoje skarpetki w jednym miejscu.

#5. Zabezpieczone kosmetyki

Opakowania paletek cieni, róży, pudrów i innych są dość delikatne. Nawet lekkie wstrząsy i nagłe ruchy (często spotykane na lotniskach) potrafią zniszczyć małe kosmetyczne skarby. Aby je ochronić, po prostu otwórz opakowanie, nałóż wacik kosmetyczny tak, aby przykryć np. wszystkie cienie w palecie. Po zamknięciu pojemniczka, możesz mieć pewność, że Twoje kosmetyki są bezpieczne.

#6. Własne mini opakowania

Jeżeli wyjeżdżasz na krótką wycieczkę, ale potrzebujesz kilku kosmetyków, na pewno nie chcesz zabierać ze sobą tych dużych i ciężkich opakowań. W sklepach dostępne są mini wersje kosmetyków, a także podróżne pojemniczki, do których możesz przelać swoje produkty. A co jeśli istnieje jeszcze tańszy, wygodniejszy i lżejszy sposób na ich przechowywanie w czasie podróży? Wystarczą Ci tylko słomki (polecamy te grubsze, takie, jak do shake’ów), wsuwka, świeczka (lub zapalniczka) i oczywiście – Twoje kosmetyki. Przetnij słomkę na długość jaką potrzebujesz, na jednym z końców umieść wsuwkę, aby znajdowała się trochę przed końcem słomki. Zapal świeczkę, ogrzewaj koniec słomki, aż trochę się stopi. Teraz przelej swój kosmetyk przez jeszcze otwartą część słomki. Gdy już to zrobisz, zamknij drugi koniec słomki w taki sposób, jak wcześniej. Podpisz mazakiem swoje słomki, aby nie zapomnieć, gdzie przelałaś jaki kosmetyk. Przez to, że stopiłaś końce słomki ogniem, ich końce są teraz wodoodporne.

#7. Oryginalna walizka

Jeśli Twoja walizka nie wyróżnia się na tle innych, niestety łatwo ją zgubić, szczególnie przy jej odbiorze na lotnisku. Aby łatwo Ci było ją rozpoznać zawieś wokół jej rączki kolorową, błyszczącą, oryginalną wstążkę. Dzięki niej walizka rzuci Ci się w oczy i na pewno jej nie przegapisz przy odbiorze ani nie pomylisz jej z inną.

Sprawdzone triki na podróż

Źródło zdjęć: Pexels

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj