Źródło: Pinterest

Chciałabyś się zdrowiej odżywiać, ale nie masz pomysłu na jadłospis? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak stworzyć własną dietę krok po kroku.

Zdarza się, że mimo szczerych chęci, nie potrafimy zacząć się zdrowo odżywiać. Nie jesteśmy do końca pewni, które produkty są naprawdę zdrowe, a które tylko takie udają. Wydaje nam się, że zdrowe jedzenie nie może być tanie i smaczne. W tym wpisie udowodnimy Ci, że jest inaczej.

Stwórz odpowiednią dietę dla siebie w 3 krokach

Odpowiednia dieta, czyli jaka? Przede wszystkim dieta powinna być dopasowana do Ciebie, dlatego zapomnij o testowaniu gotowców z internetu.

#1. Odpowiednia ilość kalorii

Bez względu na to, czy Twoim celem jest utrata kilogramów, utrzymanie dotychczasowej wagi, czy przytycie, powinnaś zadbać o to, aby dostarczyć swojemu organizmowi odpowiednią ilość kalorii. Więcej informacji na temat odpowiedniej ilości kalorii w diecie, znajdziesz we wpisie: Energia w kaloriach ? czyli jak jeść, aby mieć siłę do życia?

#2. Menu skomponowane pod Ciebie

Odpowiednia dieta powinna składać się z produktów i potraw, które Ci smakują. Tylko w ten sposób będziesz w stanie w niej wytrwać bez poczucia poświęcenia. Aby było to możliwe, musisz stworzyć listę produktów, które lubisz i potraw, które zawierają je w składzie.

Uwzględnij także swoje ulubione przekąski, nawet jeśli nie są do końca zdrowe. Od czasu do czasu możesz, a nawet powinnaś zjeść swoje ulubione dane, co korzystnie wpłynie na Twoją psychikę 🙂

#3. Plan żywieniowy na cały tydzień

Odpowiednia dieta powinna być szybka i prosta w przygotowaniu. Aby było to możliwe warto przygotować sobie wcześniej plan żywieniowy na cały tydzień. Znajdź przepisy, które będą dla Ciebie proste i staraj się przygotowywać posiłki na kilka dni, a szybko przekonasz się, że dieta wcale nie musi być kosztowna i czasochłonna.

Czytaj także: Czy warto brać odżywki białkowe?

Źródło: Pinterest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj