Pexels

W tym wpisie przedstawiamy sygnały, które świadczą o tym, że powinnaś rozważyć wizytę u psychologa.

Nastolatki muszą mierzyć się z wieloma problemami. Czasami ciężko jest uporać się z nimi na własną rękę. Wielu młodych ludzi po prostu boi się przyznać, że potrzebuje pomocy. Przeczytaj nasz wpis i przekonaj się, czy to już pora na wizytę u psychologa.

Sygnały, które świadczą o tym, że powinnaś udać się do psychologa

#1. Często łapiesz dołki

Gorsze samopoczucie może zdarzyć się każdemu. Problem pojawia się w momencie, kiedy zdarza się to coraz częściej zdarza Ci się złapać ,,doła”, bez konkretnego powodu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki pomocy specjalisty odkryjesz przyczynę obniżonego nastroju. To z kolei pierwszy krok do poradzenia sobie z tym problemem.

#2. Negatywne myśli utrudniają Ci normalne funkcjonowanie

Nie ma chyba na świecie osoby, której od czasu do czasu nie dopadłyby czarne myśli. Stresujemy się różnymi rzeczami i zdarza się, że nasze obawy zaprzątają nam głowę przez dłuższy czas. Jednakże w żadnym wypadku negatywne myśli nie powinny uniemożliwiać nam normalnego funkcjonowania. Jeśli np. boisz się wyjść z domu, to zdecydowanie jest to powód, żeby iść do psychologa.

#3. Nie akceptujesz siebie

Mało jest osób, które w pełni siebie akceptują. Jest jednak różnica pomiędzy posiadaniem kompleksów, a kompletnym brakiem tolerancji względem siebie. W skrajnych przypadkach takie osoby nie mogą patrzeć na swoje odbicie w lustrze lub boją się wyjść do ludzi, z obawy przed byciem ocenianym.

#4. Nie potrafisz rzucić nałogu

Uzależnić się można od wielu rzeczy. Większość osób nie chce przyjąć do wiadomości faktu, że mają problem. Uważają, że mogą w każdej chwili to rzucić, ale z jakiegoś powodu tego nie robią. Uświadomienie sobie nałogu to pierwszy krok, aby z niego wyjść. Często jednak potrzebna jest terapia, aby całkowicie zerwać z uzależnieniem.

#5. Bliscy sugerują Ci, że potrzebujesz pomocy

Osoby, które dobrze nas znają, często jako pierwsze widzą, że mamy problem. Jeśli ktoś z grona bliskich znajomych bądź rodziny sugeruje Ci, że powinnaś skorzystać z pomocy psychologa, poważnie się nad tym zastanów. Być może oni widzą coś, czego Tobie nie udało się dostrzec.

#6. Masz za sobą ciężkie przeżycie lub przeżycia

Jeśli doświadczyłaś w życiu czegoś bardzo przykrego, to może być to podstawą do odwiedzenia psychologa. Nawet, jeśli wydaje Ci się, że poradziłaś sobie z bólem, może się okazać, że tak naprawdę traumatyczne przeżycia, jakich doświadczyłaś odbiły się negatywnie na Twojej psychice.

Wizyta u psychologa to żaden wstyd. Wielu ludzi korzysta z pomocy specjalistów, choć nie każdy się tym chwali.

Czytaj także: Jak poprawić swoje samopoczucie psychiczne w tak trudnych czasach?

Źródło: Favim

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj