Zapraszamy do zapoznania się ze wznowionym cyklem wpisów, dotyczącym popularnych polskich pisarek oraz ich książek.
Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć czytać. Książki rozwijają wyobraźnię, zwiększają inteligencję i pomagają się zrelaksować. Jeżeli dotąd miałaś do czynienia jedynie z lekturami szkolnymi, to najwyższa pora to zmienić! Dostęp do książek mamy nieograniczony – możemy wypożyczyć je w bibliotece, kupić w księgarni lub poszukać miejsc, w których odbywa się bookcrossing.
To się czyta! CZĘŚĆ 5
Poniżej przedstawiamy kolejne popularne polskie autorki oraz godne polecenia tytuły ich twórczości.
#21.Katarzyna Bulicz – Kasprzak – to autorka powieści obyczajowych. Ma 46 lat i mieszka pod Warszawą, w Sulejówku. Studiowała polonistykę oraz biologię, a ponadto ukończyła kurs scenariuszowy w Warszawskiej Szkole Filmowej. Od 2009 roku amatorsko uprawia bieganie.
- „Inna bajka” (2015)
- „Sprzeczne sygnały” (2018)
- „Cała prawda” (2022).
#22. Roma Fiszer – urodziła się w Poznaniu, jednak wiele lat temu przeniosła się do Gdyni. Całym sercem jest zakochana w Kaszubach, dlatego w jej powieściach region ten odgrywa bardzo istotną rolę. Debiutowała w 2016 roku książką pod tytułem „Kilka godzin do szczęścia”.
- „Kurs na miłość” (2020)
- „Światełko miłości” (2022).
#23. Gabriela Gargaś – z wykształcenia jest ekonomistką. Przez kilkanaście lat mieszkała w Szkocji, gdzie razem ze swoją koleżanką prowadziła firmę zajmującej się wyrobem maskotek oraz lalek, a także ręcznie robionej biżuterii z bursztynu. W 2021 roku wróciła do Polski i obecnie prowadzi podcast: „Jak baba z chłopem” w radiu Eska.
- „Wybacz mi” (2016)
- „Dzień kobiet” (2020)
- „Karma” (2022).
#24. Agnieszka Krawczyk – pochodzi z Krakowa i ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zaraz po studiach pracowała jako dziennikarka w kilku krakowskich gazetach. Później przez wiele lat była redaktorką, aż wreszcie stwierdziła spróbuje swoich sił i napisała książkę, która przyniosła jej popularność.
- „Tylko dobre wiadomości” (2018)
- „Sklep z tysiącem cudów” (2022).
#25. Monika Orłowska – jest pisarką, redaktorką oraz tłumaczem, a do tego anglistką. Lubi również inne języki obce. Urodziła się w Krakowie. W wolnym czasie czyta bądź pisze książki.
- „Cisza pod sercem” (2011)
- „Adam i Ewy” (2012)
- „U Pana Boga Pod Gruszą” (2016).
Czytałaś którąś z tych książek? Jeśli tak, to koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu. A może znasz inne ciekawe tytuły tych pisarek? Chętnie poczytamy Twoje odpowiedzi!