Pexels

W tym wpisie przedstawiamy listę polskich pisarek oraz ich książek, które naszym zdaniem warto przeczytać.

Wakacje to idealny moment, żeby nadrobić książkowe zaległości, ale również odkryć coś nowego. Poniżej przedstawiamy 5 polskich autorek oraz ich książki, po które warto sięgnąć w to lato.

#1. Katarzyna Archimowicz ? absolwentka matematyki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nauczycielka matematyki w szkole podstawowej oraz matematyki i informatyki w liceum dla dorosłych. Jest również doradcą zawodowym. Lubi czytać reportaże i powieści historyczno?obyczajowe. Jako pisarka zadebiutowała w 2014 roku. Mieszka w Chełmie.

– ?W kolejce po życie” (2015)

– ?Dwie twarze Ioany” (2019)

#2. Dorota Gąsiorowska ? z wykształcenia jest specjalistką do spraw marketingu. Pracowała w rodzinnej firmie. Pisała od zawsze, jednakże jej teksty trafiały do szuflady. W końcu postanowiła to zmienić. Swoją pierwszą powieść (?Obietnica Łucji”) wydała w wieku czterdziestu lat. Mieszka pod Krakowem.

– ?Antykwariat spełnionych marzeń” (2017)

– ?Dziewczyna ze sklepu z kapeluszami” (2018)

#3. Anna Karpińska ? jest absolwentką politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Była dziennikarką, wydawała książki oraz prowadziła firmę zajmującą się szkoleniami, a obecnie poświęca się całkowicie pisaniu powieści. Lubi podróżować i spędzać czas na wsi. Mieszka w Toruniu. Dotychczas napisała trzynaście książek.

– ?Przysługa” (2014)

– ?Rozważna czy romantyczna” (2015)

– ?Przekonaj mnie, że to ty” (2016)

#4. Katarzyna Michalak ? pisarka, z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Jej pasją są zwierzęta. Specjalizuje się w literaturze obyczajowej. W 2015 roku zajęła pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych pisarzy według badań Biblioteki Narodowej. Mieszka w Australii. Do tej pory napisała czterdzieści jeden powieści.

– ?Bezdomna” (2013)

– ?Ścigany” (2018)

– ?Pisarka” (2019)

#5. Ewa Nowak ? autorka powieści dla młodzieży, pedagog terapeuta i publicystka. Współpracuje z pismami takimi jak ?Cogito?, ?Victor Gimnazjalista?, ?Victor Junior?, ?Trzynastka?, ?Sens?. W swoich książkach porusza tematy związane z relacjami między rodzicami a dziećmi, pierwszą miłością, czy trudnymi wyborami. Uwielbia rozmawiać z ludźmi i oglądać filmy. Mieszka w Warszawie.

– ?Bransoletka” (2013)

– ?Moja Ananke” (2016)

Dajcie znać, czy już czytałyście te książki? A może przypadły Wam do gustu inne? Czekamy na Wasze komentarze! 🙂

Źródło zdjęć: Pixabay

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj