Najlepsze filmy z 2022 roku
Najlepsze filmy z 2022 roku

Poznaj 10 najlepszych filmów z 2022 roku, według rankingu Filmweb!

W 2022 roku premierę miało wiele długo wyczekiwanych filmów. Nie wszystkie zrobiły furorę, ale z pewnością jest z czego wybierać, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Poniżej pokazujemy 10 najlepszych ekranizacji z 2022 roku, według ocen w serwisie Filmweb.

Top 10 najlepszych filmów z 2022 roku

#10. „Nawalny”

Gatunek: dokumentalny

Film opowiada o człowieku, który przeżył zamach na swoje życie, w sierpniu 2020 roku. Realizacja pokazuje śledztwo oraz dramatyczne sceny z życia głównego bohatera, polityka walczącego o wolną Rosję.

#9. „W trójkącie”

Gatunek: dramat, komedia

Para celebrytów została zaproszona na luksusowy rejs. Niestety na skutek katastrofy, jacht tonie. Główni bohaterowie wraz z pozostałymi pasażerami trafiają na bezludną wyspę, gdzie muszą walczyć o przetrwanie.

#8. „Elvis”

Gatunek: biograficzny, dramat, muzyczny

Film przedstawia biografię Elvisa Presleya. Skupia się na jego relacji z Tomem Parkerem, a także opowiada o jednej z najważniejszych osób w życiu piosenkarza: Priscilli Presley.

#7. „Blisko”

Gatunek: dramat

Jest to opowieść o niezwykłej przyjaźni dwóch trzynastoletnich chłopców, którzy napotykają w swoim życiu na różne trudności.

#6. „Trzynastu”

Gatunek: biograficzny, dramat

Film oparty jest na faktach. Przedstawia akcję ratunkową młodych piłkarzy, którzy utknęli w jednej z jaskiń w Tajlandii.

#5. „Powodzenia, Leo Grande”

Gatunek: dramat, komedia

Nancy to wdowa i zarazem emerytowana nauczycielka, która przez całe życie miała tylko jednego partnera. Po śmierci męża postanawia sprawdzić, co straciła przez lata małżeństwa. Pomaga jej w tym młody, atrakcyjny chłopak.

#4. „Batman”

Gatunek: akcja, sci-fi

Batman wraz Jamesem Gordonem stawiają czoła seryjnemu mordercy, Człowiekowi-Zagadce, który poluje na elitę w mieście Gotham City.

#3. „Wulkan miłości”

Gatunek: dokumentalny

Film przedstawia historię małżeństwa, które odwiedzało wulkany przez 25 lat. Para zginęła w 1991 roku, podczas erupcji wulkanu w Japonii, ale dzięki ich pracy powstało ogromne archiwum zdjęć.

#2. „Wszystko wszędzie naraz”

Gatunek: komedia, akcja, sci-fi

Borykająca się z różnymi trudnościami kobieta, została wciągnięta do szalonego świata, który nauczy ją wiele o niej samej.

#1. „Top gun: Maverick”

Gatunek: akcja

Główny bohater, po ponad 20 latach służby w lotnictwie marynarki wojennej, zostaje przyjęty do legendarnej szkoły Top Gun. Ma za zadanie wyszkolić młodych pilotów do trudnej misji.

Oglądałaś już któryś z tych filmów? A może dopiero masz zamiar obejrzeć? Podziel się swoją opinią w komentarzu! 😊

Czytaj także: Top 10 polskich piosenek z 2022 roku

Najlepsze filmy z 2022 roku
Najlepsze filmy z 2022 roku

Źródło tekstu: https://www.filmweb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj