Planujecie z chłopakiem rozpocząć współżycie? Oto trudne pytania, na które powinniście sobie odpowiedzieć, zanim to zrobicie.

Rozpoczęcie współżycia to jedna z ważniejszych życiowych decyzji, dlatego nie powinniśmy podejmować jej pochopnie. Choć wiele nastolatek bagatelizuje tę sprawę, to robienie czegokolwiek wbrew sobie lub ewentualne negatywne doświadczenia, mogą mieć wpływ na całe nasze dalsze życie. Warto się dobrze zastanowić, zanim podejmiemy ten krok i odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Niektóre z nich są skierowane do Ciebie, a reszta do Twojego partnera. Zaczynamy!

Trudne pytania przed pierwszym razem

Do Ciebie: Czy ufasz swojemu chłopakowi w 100%? To bardzo ważne pytanie. Zanim to zrobicie, powinnaś dobrze poznać swojego partnera. Czy masz pewność, że podczas utraty dziewictwa będziesz potraktowana jak księżniczka? On powinien skupić się w tym momencie przede wszystkim na Tobie i Twoich potrzebach!

Do niego: Czy zadba o odpowiednie zabezpieczenie? Jeśli nie stosujesz antykoncepcji hormonalnej, to Twój chłopak powinien zadbać o bezpieczeństwo. Nie daj się nabrać na bajery, typu stosunek przerywany. TO NIE DAJE ŻADNEJ GWARANCJI. Wszystko dlatego, że przed wytryskiem może dojść do wycieku płynu, zwanego preejakulatem, w którym również znajdują się plemniki. Już ta niewielka ilość wystarczy, aby doszło do zapłodnienia. Ponadto, jeśli dla niego to również będzie pierwszy raz, to finał może nadejść niespodziewanie szybko i będzie zaskoczeniem dla Was obojga. Pamiętaj, że błona dziewicza nie stanowi żadnej bariery, więc już podczas pierwszego razu, można zajść w ciążę.

Do Ciebie: Czy na pewno jesteś na to gotowa? Tu nie chodzi tylko o to, że chcesz mieć to za sobą i ,,poczuć się dorośle”. Będziesz musiała rozebrać się przed chłopakiem i obnażyć przed nim wszystkie swoje niedoskonałości (on zapewne nie zwróci nawet na nie uwagi, ale tu chodzi o Twój komfort psychiczny). Poczucie wstydu może być również większe, gdy pojawi się krwawienie lub dziwne dźwięki z pochwy (nie u każdej dziewczyny one występują). Ważne, żebyście oboje byli przygotowani na to, że rzeczywistość różni się od tego, co możemy oglądać na filmach. Powinniście się wzajemnie wspierać, bo w wyniku stresu, coś może pójść nie tak, jak to sobie zaplanowaliście. Wtedy najważniejsza jest wzajemna akceptacja.

Do niego: Czy weźmie odpowiedzialność za swoje zachowanie w razie potrzeby? Chodzi oczywiście o wpadkę. Żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% gwarancji, dlatego rozpoczynając współżycie, musicie wziąć pod uwagę ryzyko ciąży. Co wtedy? Przede wszystkim musisz mieć pewność, że on nie wystraszyłby się i nie zostawił Cię samej z tym ,,problemem”. Nie ma chyba nic gorszego niż zostanie porzuconą, nastoletnią matką.

Do Ciebie: Dlaczego chcesz to zrobić? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sama. Powody mogą być różne, ale jeśli chodzi o możliwość pochwalenia się przed koleżankami, dowód miłości do chłopaka lub chęć ,,stania się dorosłą”, to są to kiepskie powody, które najczęściej są przyczyną podejmowania złych decyzji.

Czy jakieś jeszcze pytania powinny się tu znaleźć? Piszcie w komentarzach!

Trudne pytania przed pierwszym razem

Źródło zdjęć: http://favim.com

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że najważniejsze, to czuć, że to TEN moment. Ja dziewictwo straciłam dość szybko, ze starszym, doświadczonym chłopakiem, z którym nawet nie byłam w związku. Wszystko stało się spontanicznie. Nie żałowałam wtedy i teraz też nie żałuję, bo czułam się fantastycznie, a facet wiedział, jak doprowadzić mnie do szaleństwa 😉

    • Wiesz, że był zdrowy, bez opryszczki itp…. no i czy wziałby odpowiedzialność w razie gdybyś zaszła z nim w ciążę? Totalna głupota i to wszystko dla samej chwili przyjemności? Pomyślcie o swojej przyszłości… bo może być w wolności

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj