Musisz wybrać pomiędzy dwoma bliskimi Ci osobami? Pomożemy Ci dokonać tego trudnego wyboru!

Czasami w życiu musimy zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, w przypadku których żadna z decyzji nie jest dobra. Jedną z takich sytuacji jest konieczność wyboru pomiędzy dwoma bliskimi osobami. To nigdy nie jest proste, ale czasami tak się niestety zdarza. Co wtedy zrobić i która z decyzji będzie lepsza? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale spróbujemy się dziś temu bliżej przyjrzeć.

Trudny wybór między dwoma bliskimi osobami

Rozważmy dość często spotykaną sytuację, tzn. wybór pomiędzy najlepszą przyjaciółką a chłopakiem. Zazwyczaj wygląda to następująco: Masz bliską koleżankę, kiedy nagle w Twoim życiu pojawia się chłopak. Niestety Twoja BFF go nie akceptuje i próbuje doprowadzić do Waszego rozstania. Ty jesteś zakochana i wcale nie zamierzasz rezygnować ze swojej miłości, więc pojawia się konflikt. Sytuacja się pogarsza aż w pewnym momencie dochodzi do tego, że musisz z kogoś zrezygnować. Co wtedy? Albo odwrotnie – Twój chłopak nie trawi Twojej przyjaciółki i uważa, że nie powinnaś się z nią przyjaźnić. Każe Ci wybierać. Jakiego dokonasz wyboru?

Część osób pewnie bez wahania odparłaby, że trzeba wybrać przyjaciółkę. W końcu była ona dłużej obecna w naszym życiu i zapewne chce dla nas jak najlepiej, dlatego próbuje nam wybić z głowy tego chłopaka. Nie zawsze jest to jednak takie proste, a wybór nie zawsze jest oczywisty. Trzeba się wtedy dobrze zastanowić i odpowiedzieć na kilka pytań:

#1. Kto doprowadził do tego, że musisz podejmować decyzję?

Tak naprawdę nikt nigdy nie powinien kazać Ci wybierać. Zarówno Twoja przyjaciółka, jak i Twój chłopak powinni chcieć Twojego szczęścia, a przecież to Ty najlepiej wiesz, co sprawi że będziesz szczęśliwa. Stawianie Cię pod ścianą jest nie fair.

#2. Czemu ktoś każe Ci wybierać?

Czy aby na pewno chodzi tutaj o Twoje dobro? Może ktoś chce Cię mieć tylko dla Ciebie? Zanim podejmiesz decyzję, dobrze się zastanów.

#3. Kogo będzie Ci bardziej brakować?

Być może zabrzmi to trochę brutalnie, ale musisz przede wszystkim myśleć o sobie. Zostałaś zmuszona do wyboru pomiędzy dwoma bliskimi co osobami, więc musisz zastanowić się, bez kogo będzie Ci trudniej żyć. Takiej decyzji nie można jednak podejmować pochopnie, bo będąc zakochaną, nie zawsze myślimy racjonalnie.

#4. Na kogo bardziej możesz liczyć?

Do kogo zwracasz się, gdy potrzebujesz wsparcia? To powinna być jedna z ważniejszych kwestii podczas dokonywania wyboru pomiędzy dwoma bliskimi Ci osobami.

Zanim podejmiesz decyzję zastanów się, czy na pewno musisz to robić. Wiele sytuacji, które są na pozór bez wyjścia, można rozwiązać rozmową. Porozmawiaj z jedną i drugą stroną, a może nawet zorganizuj konfrontację?

Czytaj także: ,,Rodzice nie akceptują mojego chłopaka”

Trudny wybór między dwoma bliskimi osobami

Źródło zdjęć: http://favim.com

1 KOMENTARZ

  1. i to tyle? może moja sytuacja wygląda inaczej? może samx zadecydowałxm żeby wybierać, bo inaczej nie będę miałx czasu dla drugiej osoby? poweim tyle. bez sensu jest ten artykuł, ale tylko dla mnie. dla kogoś może być przydatny ale mam teraz ciężką sytuację i potrzebuję jakiegoś wsparcia :(.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj