Wakacje z chłopakiem
Źródło: https://weheartit.com/entry/289498420

Planujesz pierwsze wakacje z chłopakiem? W tym wpisie podpowiemy Ci, jak je zorganizować!

Pierwszy wspólny wyjazd z ukochaną osobą to wielkie wydarzenie, do którego należy się odpowiednio przygotować. Jest to również sprawdzian dla związku, bo dopiero kiedy mamy okazję przebywać ze sobą przez dłuższy czas, możemy tak naprawdę poznać drugą osobą. Jesteśmy zdani tylko na siebie i musimy to jakoś ?przetrwać”. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, które pomogą Ci się przygotować do wspólnych wakacji z ukochanym

Wakacje z chłopakiem – jak je zorganizować?

#1. Uzyskajcie zgodę od rodziców

Bez tego ani rusz. Dopóki jesteście niepełnoletni, odpowiadają za Was rodzice i nie wolno Wam wyjeżdżać bez ich zgody. Nawet, jeśli macie 18 lat lub więcej, warto poinformować Waszych opiekunów, dokąd się wybieracie. Najważniejsze jest Wasze bezpieczeństwo. Z tego względu złym pomysłem jest również kłamanie, że jedziesz z kimś innym, na przykład koleżanką.

Boisz się, że Twoi rodzice nie zgodzą się na wyjazd z chłopakiem? Oto kilka argumentów, które możesz użyć podczas rozmowy, aby ich przekonać:

  • będą znali dokładny adres, dokąd się wybieracie;
  • dostaną numer telefonu Twojego chłopaka, na wypadek gdybyś Ty nie odbierała;
  • będziecie się meldować, że wszystko u Was w porządku (raz lub kilka razy dziennie);
  • rozpiszecie dokładną trasę do i z miejsca docelowego (a może rodzice zgodzą się Was tam zawieźć?).

Pamiętaj, że Twoi rodzice nie chcą robić Ci na złość, ani niczego udowadniać. Oni po prostu się o Ciebie martwią, a ich ewentualna odmowa może wynikać z tego, że nie chcą, żeby coś Ci się stało. Możesz jeszcze spróbować zmodyfikować nieco plany i pojechać większą grupą. Więcej osób, to większe bezpieczeństwo, więc to rozwiązanie powinno zadziałać na Waszą korzyść.

#2. Określ budżet, jakim dysponujecie

Od tego ile macie pieniędzy zależy, na jaki rodzaj noclegu możecie się zdecydować i jak długo może trwać Wasz wyjazd. Uwzględnij również koszt przejazdu, wyżywienie, dodatkowe atrakcje i ewentualne pamiątki. Warto też zabrać dodatkową gotówkę na nieprzewidziane sytuacje.

#3. Wybierzcie miejsce

Decyzja powinna być podjęta przez Was oboje. Postarajcie się znaleźć kompromis, tak abyście oboje byli zadowoleni, a nie tylko jedno z Was. Zapytaj chłopaka, co chciałby robić, co zwiedzić i każdą propozycję przedyskutujcie. Z pewnością uda Wam się znaleźć wyjście, które usatysfakcjonuje obie strony.

#4. Przygotuj listę rzeczy do spakowania

W zależności od tego, dokąd się wybieracie, ta lista będzie nieco inna. Warto zacząć ją tworzyć już na kilka (albo nawet kilkanaście) dni przed wyjazdem, gdyż pakując się na ostatnią chwilę, możesz o czymś zapomnieć. Co prawda większość rzeczy można kupić na miejscu, ale ceny w wakacyjnych kurortach są najczęściej zawyżone. Upewnij się, czy nie musicie przywieźć własnych sztućców, talerzy i kubków.

#5. Zrób rozeznanie i poszukaj promocji

Zobacz, jakie atrakcje znajdują się w pobliżu miejsca Waszego pobytu, porównaj ceny, poszukaj ewentualnych promocji. Takie informacje są ogólnie dostępne w internecie, ale szkoda tracić czas na ich szukanie na wyjeździe. Lepiej zrobić to wcześniej, chyba że wolicie postawić na spontan i na własną rękę odkrywać wszystkie uroki miejsca, do którego jedziecie.

#6. Pamiętajcie o zabezpieczeniu!

Wakacje sprzyjają miłosnym uniesieniom, ale jeśli nie chcesz z nich wrócić z pamiątką na całe życie i nie czujesz się jeszcze gotowa na bycie matką, zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie. Kupcie prezerwatywy lub wybierz się do ginekologa, aby przepisał Ci odpowiednią metodę antykoncepcji.

Czytaj także: 6 sekretów szczęśliwego związku

Wakacje z chłopakiem
Źródło: https://favim.com/image/4690300/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj