Szukasz pomysłu na wielkanocne prezenty? W tym wpisie znajdziesz 3 super propozycje, które z łatwością zrobisz sama.
Wielkanoc to idealna okazja nie tylko do tego, aby spędzić czas z rodziną, ale również żeby obdarować bliskich drobnymi prezentami. Nie każdy ma tyle pieniędzy, aby wręczyć podarunki ze sklepu, ale przecież nie to jest najważniejsze, zresztą prezenty zrobione własnoręcznie docenia się o wiele bardziej. W tym wpisie przedstawiamy 3 propozycje prezentów, które zrobisz sama.
Wielkanocne DIY, czyli pomysły na wyjątkowe prezenty
1. Wielkanocne świeczki. Do ich wykonania potrzebujesz kilku jajek (a właściwie to skorupek), świeczki z knotami i stary garnek, w którym rozpuścisz wosk.
Przygotowanie: Jajko rozbij delikatnie na samym czubku, zawartość przelej do miseczki lub wylej (nie będzie Ci już potrzebna, ale możesz ją wykorzystać w kuchni, do czego gorąco zachęcamy) i delikatnie odłam skorupkę do 3/4 wysokości. Im więcej skorupki zostawisz, tym więcej wosku wlejesz do środka, ale otwór od góry musi być na tyle duży, aby było widać, że to świeczka.
Jajko z zewnątrz możesz dowolnie ozdobić – pomalować farbkami lub posmarować klejem i obtoczyć w brokacie. Popuść wodze fantazji, tylko unikaj papierowych ozdób, aby przypadkiem podczas zapalania świeczki, nie zajęły się ogniem.
Ostatnim krokiem jest rozpuszczenie w garnku wosku i wlanie go do środka naszej skorupki. Następnie trzeba włożyć do środka knot, tak aby jego koniec wystawał ponad powierzchnię wosku, i poczekać aż zaschnie.
Naszemu jajku przydałaby się podstawka, aby się nie przewróciło. W sklepach możemy znaleźć podstawki i talerzyki pod jajko, ale one kosztują. Jeśli nie mamy pieniędzy, to musimy sobie poradzić w inny sposób.
Propozycja nr 1: Wykonanie podstawki z masy plastycznej. Może to być plastelina lub masa solna. Plastelinę można wymieszać z brokatem, dzięki czemu będzie się ona nieco lepiej prezentować.
Propozycja nr 2: Do zrobienia podstawki można też wykorzystać tekturową wytłaczanką. Wystarczy ją pociąć na mniejsze części, tak aby każde zagłębienie było osobno. W tym przypadku będą nam potrzebne farbki, ponieważ wytłaczanki mają zazwyczaj nieciekawy kolor, który może nam popsuć cały efekt.
Źródło: Pinterest
2. Wielkanocne słoiczki. Będziesz potrzebować średniej wielkości słoik, czarną i różową farbę akrylową, tekturę, klej na gorąco i watę.
Przygotowanie: W zależności od tego, jakie zwierzątko chcesz stworzyć, wytnij z tektury uszy i łapki (dla króliczka) lub same uszy (dla baranka). Pomaluj je farbkami (kolor też jest uzależniony od zwierzątka – dla królika różowe uszy, dla barana czarne) i przymocuj do nakrętki za pomocą kleju na gorąco. Z przodu narysuj czarną farbką oczy i nos.
Jeśli robisz króliczka, z tyłu przyklej mu ogonek z waty, a jeśli zdecydowałaś się na baranka, to masz trochę więcej roboty, bo musisz cały słoik obkleić białym puchem, tak aby przypominał wełnę. Najlepiej byłoby zrobić niewielkie kulki, które przyklejone jedna obok drugiej, wyglądałyby bardziej naturalnie.
Do słoika możesz wrzucić cukierki lub np. zasadzić rzeżuchę, co da naprawdę ciekawy efekt. Inspirację do tego prezentu czerpałyśmy z poniższego filmiku – zachęcamy do obejrzenia go, bo oprócz instrukcji jak zrobić taki słoik, znajdziesz tam jeszcze 5 innych pomysłów na wielkanocne DIY.
3. Stylowe przywieszki. Zrobisz je z masy solnej. Do ozdoby będziesz jeszcze potrzebować cienkiej wstążki, najlepiej w zielonym lub żółtym kolorze. Przydadzą Ci się również foremki do ciasteczek (np. w kształcie jajka, królika lub ptaszka).
Przygotowanie: Przygotowanie masy solnej jest banalnie proste – potrzebujesz 1 szklankę białej mąki, 1 szklankę soli i pół szklanki wody. Sól i mąkę wymieszaj, a następnie stopniowo dodawaj wodę. Ciasto trzeba wyrabiać do momentu, aż będzie gładkie. Kolejnym krokiem jest rozwałkowanie go na grubość około 3 mm. Teraz już pozostaje wyciąć za pomocą foremek wybrane kształty (lub wyciąć je nożem), zrobić dziurkę, przez którą na końcu przełożymy wstążeczkę i dobrze wysuszyć nasze ozdoby. Suszenie może zająć nawet kilka dni – przez ten czas obracamy nasze ozdoby dwa razy dziennie. Niecierpliwi mogą się wspomóc piekarnikiem (piekarnik należy nagrzać do 40-50 stopni i co godzinę obracać nasze dzieła).
Źródło: https://madeit.com.au/Main/Item?itemId=1131490
Polecamy: Inspirujące pomysły na wystrój wnętrz z Instagrama
Źródło zdjęć: Pixabay