Sprawdź, jaki masz rodzaj cery i w jaki sposób powinnaś ją pielęgnować.

Produkty do twarzy, jakie używają twoje przyjaciółki, nie zawsze mogą Tobie odpowiadać. Twoja skóra jest wyjątkowa, więc zanim zdecydujesz się na zakup jakiegoś kosmetyku, upewnij się, jaki masz rodzaj cery. Pomoże Ci to pielęgnować ją w odpowiedni sposób i dostarczyć jej wszystkich niezbędnych składników.

Wszystko co musisz wiedzieć na temat swojej cery

Jaki masz rodzaj cery?

Rodzaj cery najlepiej jest sprawdzać rano, zaraz po przebudzeniu.

  • Normalna

– Nieliczne widoczne pory w strefie T;

– Rzadkie wypryski;

– Nieco się świeci.

  • Sucha

– Mało widocznych porów i świecenia albo wcale;

– Łuszcząca się , napięta skóra.

  • Tłusta

– Częste wypryski;

– Widoczne pory;

– Świecąca się skóra.

  • Mieszana

– Tłusta skóra w strefie T;

– W innych miejscach sucha.

  • Wrażliwa

– Skóra silnie reaguje na kosmetyki/środowisko;

– Pojawiają się: zaczerwienienia, wysypki i swędzenie.

jaki masz rodzaj cery

Jak dbać o cerę?

Przy skórze normalnej pamiętaj, abyś pielęgnowała i chroniła ją przez oczyszczanie, nawilżanie i stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych. Twoja skóra potrzebuje tak naprawdę najmniej zabiegów pielęgnacyjnych (Ty szczęściaro!), co nie oznacza, że możesz w ogóle dbania o nią.

Jeśli natomiast posiadasz skórę suchą, powinnaś być czujna w kwestii nawilżania. Szukaj w kosmetykach humektantów (są to higroskopijne substancje, które dobrze rozpuszczają się w wodzie i dodatkowo mają zdolność do trwałego wiązania i zatrzymywania wody z otoczenia, dzięki czemu pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia w skórze), które wspomogą funkcjonowanie bariery ochronnej skóry i przywrócą odpowiedni poziom nawodnienia.

Posiadaczkom skóry tłustej zaleca się stosowanie zabiegów otwierających pory przez złuszczanie cery kosmetykami zawierającymi składniki, takie jak kwas salicylowy. Przy tego typu skórze powinno się używać lekkich produktów, na bazie wody, o żelowej formule. Bardzo ważne jest oczyszczanie, zwłaszcza jeśli twoja skóra wykazuje skłonności do powstawania wyprysków. Stosuj delikatny olejek myjący, aby usunąć naturalne sebum. Upewnij się, że chronisz skórę przed UVA (?A? oznacza alergię, a także starzenie się skóry) i UVB (?B? oznacza brązowienie skóry oraz oparzenia).

Osoby, które mają skórę mieszaną, nie powinny się bać używać różnych kosmetyków miejscowo. Jeśli strefa T jest tłusta, zastosuj tam peeling z kwasem BHA (środek złuszczający skórę) i lekki produkt nawilżający, w formie żelu. Natomiast w bardziej suchych partiach skóry najlepiej użyć kremu nawilżającego na bazie olejków.

Przy skórze wrażliwej twoim priorytetem jest stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które nie zawierają szorstkich składników peelingujących ani dodatków zapachowych, ponieważ dzięki używaniu delikatnych kosmetyków unikniesz wyprysków, podrażnień i zaczerwienień.

Źródło zdjęć: http://favim.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj