W tym wpisie znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące niepozornej, ale bardzo niebezpiecznej, pigułki gwałtu.

Większości nastolatek wydaje się, że ta sprawa ich nie dotyczy i że wszystko już na ten temat wiedzą. Otóż musimy Cię zmartwić, bo tak nie jest. Zachęcamy gorąco do przeczytania tego artykułu, bo może dzięki niemu zda sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie za sobą ta tabletka.

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o pigułce gwałtu

Czym w ogóle jest pigułka gwałtu? To potoczna nazwa substancji psychoaktywnych, powodujących senność i czasową (najczęściej kilkugodzinną) utratę pamięci. Tak naprawdę nie jest to określenie dotyczące jednej substancji, bo podobne efekty może wywoływać kilka środków. Tabletki gwałtu są wykorzystywane nie tylko do gwałtu, ale także do okradania lub tworzenia kompromitujących nagrań z udziałem osób, które je zażyły.

Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych informacji dotyczących tabletki gwałtu:

#1. Jej cena nie przekracza 20 złotych, co oznacza, że tak naprawdę każdy może ją kupić.

#2. Tabletka gwałtu nie ma ani smaku, ani zapachu. Nie zmienia również koloru napoju (do którego jest najczęściej dodawana), w związku z czym jej wykrycie jest praktycznie niemożliwe.

#3. Tabletka jest wydalana z organizmu już po kilku godzinach, dlatego badania krwi oraz moczu niczego nie wykazują.

#4. Tabletka zaczyna działać już po kilkunastu minutach.

#5. Osoba odurzona wygląda jakby była pijana, dlatego jest wielce prawdopodobne, że nikt nie zwróci uwagi na jej dziwne zachowanie. Ofiara nie jest w stanie poprosić o pomoc, ani sprzeciwić się swojemu oprawcy.

#6. Z powodu utraty pamięci, ofiary najczęściej nie są w stanie przypomnieć sobie wyglądu sprawcy.

Jak się uchronić przed niebezpieczeństwem?
  • Pod żadnym pozorem nie pozwalaj, aby ktoś obcy lub nowo poznany przynosił Ci coś do picia;
  • Nigdy nie zostawiaj w żadnym miejscu swojego napoju. Najlepiej wypij go od razu, a dopiero potem idź się bawić. Nawet jeśli wydaje Ci się, że cały czas masz swoją szklankę na oku, wystarczy chwila nieuwagi, aby coś do niej dosypać;
  • Zawsze pilnujcie się z przyjaciółmi, tak aby mieć się w zasięgu wzroku.

Istnieją specjalne testy, sprawdzające zawartość tabletki gwałtu w napoju (trzeba nanieść odrobinę płynu na tester), a całkiem niedawno powstał specjalny lakier do paznokci, który po zamoczeniu w ,,trefnym” drinku zmienia kolor. Jeśli często imprezujesz, rozważ zakup tego typu ,,bajerów”, bo przecież chodzi tutaj o Twoje bezpieczeństwo!


Źródło zdjęć: Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj